Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Apollyon #141 üzenetére

    Nem kifejezetten azzal van a gond, hogy sok van. Azzal van a gond, hogy sok, közel hasonló fejlesztői támogatottsággal rendelkező van. Így, hogy nincs 1 vagy 2 abszolút uralkodó megoldás, a fejlesztések is jóval lassabban haladnak. Annak az árán felesleges, hogy legyen Cinnamon, Xfce, LXDE, Mate és hasonlók, ha a mondjuk a KDE közösség erőforrás hijján nem tudja pl a DWD-t kierőszakolni magából.

    Két, dinamikusan, jól fejlődő, mai igényeket kielégítő környezet helyett adott a Gnome vitatható CSD irányzata és az összes többi semmilye alternatívaként.

    Fejlesztőként ezek nagyon utolsódlagos, nevetséges kis nüanszok, viszont egy felhasználó normál esetben CSAK ezekkel találkozik. És ebben a formában a sok kicsi csak arra jó, hogy visszatartsák a felhasználói igények kielégítését azzal, hogy x fejlesztő x irányba dolgozik. Ugyanezért kritizálták sokat a Canonical-t a Unity és Mir végett. Sőt, az elmúlt 10-15 évre visszatekintve folyton abból volt a gond, hogy a közösség mindig több irányba mozdult, mint kellett volna és erőforrás hiánnyal küzdött az összes projekt.

    (#136) CPT.Pirk: Félreérthetően fogalmaztam, de én is a Linux-os verziókkal játszottam. Ezért írtam, hjogy ha meg vannak írva Linux-ra, akkor sincs gond. Ez nem Windows privilégium.

Új hozzászólás Aktív témák