Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Gzolo #5069 üzenetére

    Bocsi nem neked szántam a választ.

    Na akkor leírom, miért jó a szerviz (nem vagyok szervizes és nem is reklámozok szervizt, csak a tapasztalatokat írom le).

    Kb. 3 éve húgomnak volt egy E51-es Nokiája ami kb. 1-1,5 éves volt. A munkahelyén kicsit idegileg kikészítették és már alapból ideg volt, amikor próbált engem felhívni egy sürgős ügyben, de én nem vettem fel a telefont, mert a kabátomban hagytam és így nem halottam. A huszadik próbálkozás után annyira felspannolta magát, hogy amikor beszállt az autójába, az ülésre dobta a telefont, ami onnan elpattant és kijelzővel valami kemény műanyagnak vagy fémnek ütődött. A kijelző kb. olyan lett mint a kollégáé fentebb. A készülék működött, csak látni nem lehetett semmit a kijelzőn. Amikor találkoztunk megmutatta és megkérdezte mit csináljon vele, vegyen újat, vigye be a szervizbe, vagy majd én megcsinálom. Természetesen műszerész létemre én azt mondtam, jobban jár ha én rendelek hozzá egy kijelzőt, és majd kicserélem. Meg is néztem a neten, olyan 7-12 k környékén voltak az új kijelzők, de ugye akkor a gari ugrik. Gondoltam egyet és bementem a pécsi Nokia boltba, ami szerviz is, egy próbát megért. Megnézték a telót, csóválták a fejüket (vajon mi történhetett vele, mondtam leesett), majd azt mondák másnapra megjavítják ha jól emlékszem 10-12 k-ért. Mindjárt ott is hagytam, gondoltam ennyiért nem érdemes vele vacakolni, a netről kétes dolgokat rendelni stb. Természetesen azt mondták gari így marad, ha ők csinálják, csak ki kell fizetni az árát. Annyira jó fejek voltak, hogy először gondolkodtak azon is, hogy lehetne gariban megcsinálni, de hát a törést nehéz így benyeletni a gyártóval, ha lett volna rossz kijelzőjük, akkor megcsinálták volna.

    A lényeg most következik. Másnap kész lett a telefon, el is hoztam, nagyon jól működött első ránézésre. Pár héttel később húgom el kezdett panaszkodni, hogy vacakol a telefon, megszakadnak a hívások, nem mindig jó a mikrofon, eldobálja a térerőt stb. Visszavittem a Nokia szervizbe, ahol azt mondták, több mint valószínű a nyáklap is megsérülhetett az ütéstől, ezért vacakol. Szívesen kicserélték volna gariba, de azt mondta a srác, vigyük vissza T-be, ott valószínűleg kicserélik egy másik telóra, mert akkor már nem lehetett kapni az E 51-et (így jobban járunk). Meg is történt, vissza lett víve a T-be, ahol kicserélték egy vadi új E 52-re újabb két év garival. Természetesen a Nokia szervizben a gari papírra nem írták rá a törött kijelzőt, csak sima javítást, ezért nem is firtatták a cserét. Látták már javítva volt egyszer, gondolták akkor ők már nem szórakoznak ezzel, persze azt nem tudták, hogy a kijelzője lett eltörve és ezért sz@r az egész telefon.

    Ezek után el lehet dönteni, mi az olcsóbb, elvinni Józsihoz a telefonnepperhez, akinek az eredeti szakmája szakács, vagy cukrász, esetleg ács vagy kőműves, vagy okosan megbeszélve egy szakszervizzel kicseréltetjük velük nem sokkal több pénzért De meg lehet rendelni kétes helyről is a kijelzőt és minden szakképzettség, tudás és szerszám nélkül nekiugrani, hiszen egy szabad országban élünk. Persze ha balul sül ki a dolog, a tükör elé lehet állni és arcképen köpni saját magunkat, hogy mekkora pancserok voltunk.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák