Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz rankesz #381 üzenetére

    NP.

    Azt gondolom, hogy a G2 tesztben levő képeknél jobbakat nem lehetett volna lőni a készülékkel. Szerintem ezt bizonyítják a külföldi tesztképekből kivágott részletek is. Hidd el, hogy maximálisan odafigyeltem, az utolós utáni pillanatban is cseréltem a korábban készített éjszakai felvételt egy frissebbre, mert az jobbnak tűnt. Merő elfogultságból...

    Hogy aztán miképpen ítéljük meg magukat az alkotásokat, az megint más kérdés. Szerintem (és Bocha szerint is) a G2 képei az előzetes dicshimnuszokhoz képest csalódást keltők, mindig a legjobban sikerülteket válogatjuk be ide, de elég sok volt a fátyolos, szürkés alkotás, és az összes fotón úgy néz ki, mintha a kontraszt a részleteknél az egekbe lenne tolva, iszonyatosan durván jelen van a kromatikus aberráció (gyakorlatilag lilák a faágak a kék ég előtt), ráadásul a részletgazdagabb területekre mintha ráöntöttek volna egy cartoon effektet.

    Szerintem ez nem jó. Nem fotószerű, mesterkélt, mesterséges, túlélesített, ronda.

    Ezen persze vitatkozhatunk. Mert lehet, hogy neked speciel ez tetszik, vagy azt is mondhatod (és lenne benne igazság), hogy legalább nem akarja elmosni a részleteket. Feldolgozni ugyan nem tudja őket, de legalább őszinte.

    De hát pont azért vannak ott a képek, hogy mindenki megnézegethesse őket. Nem a levegőbe beszélek, hanem én is ugyanazokból a fotókból indulok ki, mint te, vagy bárki más. És annyi előnyöm van, hogy a kezemben van egy 1020, tehát most épp van némi fogalmam arról, hogy hogyan kéne kinézniük :D

    A szalmabálát pedig kérlek írd meg privátban, sejtem, hogy mire gondolsz, de nem vagyok benne biztos.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák