Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    Most vettem egy acert (a tavalyit, xr341ck, mert a 342 az 1900as rádiusszal nekem már sok, ez pont jó most)
    Tudtommal szintén LG panel, de érdekes módon a freesync range az 30-75, és működik az LFC is a 2.5x-es különbség miatt, azaz gyakorlatilag 15-75 a valós range, kipróbáltam, valóban jó. Amit nem értek, hogyha a panel bírja, akkor az LG a drága monitorjain miért nem engedélyezi? Vagy az acer válogatott panelt kap?

    Amúgy a BLB, a gyenge kontraszt és a csapnivaló acer firmware nagy mínusz, főleg ebben az árkategóriában

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Picco #21 üzenetére

    - BLB a monitor negy sarkan szerintem eleg jelentos, engem zavar sotet hatteren. Nem tudom ekkora kijelzonel mekkora a megszokott, en joval kisebb monitorrol jovok, ott nem volt. Foleg a bal folso sarok volt gaz, de azt simogatassal lehetett javitani, most kb egyforma. Egyeb felhosodes, foltosodas ezen kivul nincs.
    - A kontraszt gyengenek tunik, eddig egy joval kisebb es regibb Dell 2209W-t hasznaltam, szinten IPS, szinten LG, de ott a fekete joval feketebb volt. Itt meg fenyes nappal is inkabb sotetszurke, este kifejezetten vilagos (fenyero 35%), hatalmas minusz. (amugy 2209-nek meg a panelja kezdett el megdogleni egy ido utan, valoszinuleg elkezdett elvalni a ragasztas a nagy ho miatt, szepen foltosodott, csikosodott, ezert jott a csere).
    - Az acernek sikerult olyan firmwaret rittyenteni a monitorra, hogy az energiatakarekos modba keruleskor vegigzongorazza az osszes bemenetet, majd mikor konstatalja hogy sehol sincs jel, akkor teljes fenyeron fekete hatterrel elkezd vilagitani 30Hz-en. Lehet maradi vagyok, de nalam az energiatakarekossag mast jelent. Ezt meg tudtam kerulni ugy, hogy irtam egy kepernyovedot, ami DDC/CI-n keresztul ki vagy bekapcsolja a monitort, ezt hasznalva kepernyovedokent es kikapcsolva a windows energiagazdalkodast a problema amugy athidalhato. (Ezt amugy igeny eseten szivesen megosztom, szoval ez ne legyen gatlo tenyezo). Linux alatt viszont nem csinaltam meg vele semmit.

    Ezek a negativumaim. De ennek ellenere megis szeretem nagyon, mert gyonyoru kepe van, vilagos hatteru dolgoknal lenyugozo, a 21:9 mozifilmeknel bamulatos, rogton nem 34"-os monitorkent viselkedik, hanem egy joval nagyobb TVkent (en erre is hasznalom, hagyomanyos TVm nincs), MPC-HC-t be lehet ugy allitani, hogy hasznalja a freesyncet az LFC-vel. Valamint az ultra-szelesvaszon miatt munkara 2 monitorkent is jol funkcional. Szoval en nem bantam meg a vasart, de ehhez hozzatartozik, hogy akciosan, a magyar listaar alatt jo 80k-val olcsobban jutottam hozza....

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Blasku #34 üzenetére

    Mint irtam, "ugyanezzel" az LG panellel az Acer le tud menni 30Hz-ig, szoval attol, hogy az LG toketlen, nyilvan nem a technologiaval van gond, akarmennyire is szeretnek egyesek ezt hinni.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák