Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz TTomax #37 üzenetére

    Nem azért, hogy beleböff, de vagdalkozásnak érzem amit művelsz.
    Fél év kell a különbségek észrevételéhez? Vagy még 2 év utána fog tudni új érzést kelteni az emberben?

    Másik: 144Hz-nél miért ér kevesebbet.
    Nem olvastam utána, de logikusan:
    60Hz monitor V-Sync On állásban tud 60fps-t, 30fps-t, 20fps-t, stb... triple bufferrel kicsit jobb a helyzet. Alig használható frissítések, főleg 40-60 között, ahol elfogadhatónak lehetne nevezni egy játékot.
    144Hz-en az osztók alapján eleve több frissítési ráta megy v-sync mellett is alapból. Már ha feltételezzük, hogy viszonylag stabil fps jön ki a vga-ból. Ha nagyon ugrálna akkor pedig a gyors frissítési ciklus miatt kevésbé zavaró szintén a v-sync lassító hatása.

    Vagy rosszul gondolom?

  • sb

    veterán

    válasz h1mpi #62 üzenetére

    Nem kötekedni akarok, tényleg érdekelne miért annyira gáz a 60Hz.
    Látni talán még lehet különbséget minimálisan 75-85Hz-ig (vannak olyan IPS monitorok amik elbírnak 75Hz-et is), de a 60Hz sem kevés szerintem a folyamatos mozgáshoz.

    Amit én éreztem (anno a CRT korszakban) 60Hz felett és nagyon jelentős különbség volt az inkább az irányítás visszacsatolás egéren. Ez viszont vsync off-al megoldható volt.
    Tehát ha ebből indulok ki akkor a 144Hz előnye a vsync használat lehetősége anélkül, hogy az irányítás darabos lenne - persze kellő fps mellett, mert akkor abban is 100+ kell, hogy ne lassuljon a frissítés és vele együtt az irányítási mintavétel.

    Jól gondolom?

Új hozzászólás Aktív témák