Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz Di Natale #257 üzenetére

    Azért ez az iPhone dolog is szerintem az igényektől függ. Mármint nekem például nagyon fontos volt a dupla SIM kártya, itt sajnos már eleve kiesik az összes iphone. sajnos, mert szívesen kipróbáltam volna már én is egy iPhone-t ( bár az ár nagyon erős visszatartó erő nálam).

    Egy barátomnak van iPhone 7 plus, nagyon jó anyagminőség és biztos nagyon jó is. Horror áron vette, múltkor éppen összehasonlítottuk és nagyon furcsa volt hogy ugyanakkora kijelzőt nagyobb házba pakoltak. A lenovo sokkal jobban kezelhető szerintem. Persze biztosan nagyon sok előnyös oldala van az iPhone 7 plusnak is. Nekem alapvetően nem tetszik maga a felület se már, eléggé elavultnak és unalmasnak gondolom. Régen nagyon vonzó volt de valahogy részemről az évek alatt egyre csökkent ez az érdeklődés. illetve ez az állandó iPhone hoz való hasonlítás szerintem abból az időből ered amikor még az iPhone ok valamiképp etalonnak számítottak. Manapság egyre kevésbé gondolom hogy etalonnak számítana, de nagyon jó marketinggel azért sikerül ezt a látszatot fenntartani. ne érts félre nem azt mondom hogy nem az egyik legjobb telefon de már közel sem annyira nagy az előnye, mint ezelőtt öt éve volt egy akkori androidos csúcskategóriás eszközhöz képest. szerintem szépen lassan elvesztette ezt az előnyét.

    Szoftveresen nem nagyon tudok mit mondani mert még bennem is az a régi beidegződés van az iPhoneról hogy akadásmentes, nagyon smooth, stb. Közben pedig ez egyáltalán nem így van, legalábbis bőven lehet ellenpéldákat olvasni. alapvetően persze jól működik és a legtöbbeknek ez elég is.

    Az biztos hogy olyanok mint amoled, dual sim, lebegő gomb, dual WhatsApp és viber meg stb fiókok, hosszú screenshot, tobb funkciós ujjlenyomat olvasó, gesztus vezérlés, részletesen testre szabható értesítési sáv, ikonok, gyors funkciók, memóriakártya, otg, stb nincsenek. És akkor erről az őrült nagy akksiról meg az Android szabadságáról még nem is beszéltünk. Mindez lényegesen olcsóbban, mint pl egy iphone 6plus vagy 7 plus ( Csak a kijelzőméret miatt írom ezeket).

    Persze ettől függetlenül az iPhoneoknak is biztosan sok előnye van pl fotózás, appok minősége állítólag. Én mindenesetre eléggé árérzékeny vagyok, szóval én sajnálnám rá a pénzt. :B Meg valahogy nem is annyira szimpatikus hogy olyan sok embernek iPhoneja van, jó valami egyedibb cuccot használni ( persze nyilván ettől sem leszek egyedibb, csak nekem jobban bejön ez így). De tényleg nem zárkózom el semmitől lehet hogy a következő telefon egy iPhone lesz vagy valami más.

Új hozzászólás Aktív témák