Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Szeptember elején újítottam egy ilyet, a Dell Latitude 6440 helyére. Elsődleges szempont a kis méret és tömeg, valamint a vállalható akku volt. A buildquality kb pariban van a Dellel. Tudom, az magnéziumötvözet szupercsoda (alkatrészekből építettem, minden csavarját ismerem), ez meg csak hajtogatott alu-lap, de kívülről nem lehet belekötni, belül meg annyival kisebb, hogy ez is elég, nem lehet csavargatni, masszív. Dobálni meg egyiket sem kell.
    Hardver: anno a Ryzen 1600-al kellemesen csalódtam az AMD-ben, szóval most laptop vonalon is bepróbálkoztam. Játszani ritkán szoktam, és ha igen, akkor is többnyire régi játékokkal, de referenciaként a Witcher 3-at 720p-n közepes beállítások mellett jó ég tudja hány FPS-el, de az én szememnek legalábbis folyamatos framerate mellett viszi. Játszottam még rajta a most kiadott Ni No Kuni 1-el, meg a Spyro Re-Igniteddal és mindegyik tökéletesen fut. A Dell Radeon 8690M-je nem vitte ilyen szépen ezeket.
    Memória: Beletettem egy 8GB-s csíkot; most 12 GB van benne, 2 dedikálva a GPU-nak. Igen, az első 8 GB dual channel ilyenkor.
    Amíg bent jártam, találtam egy második, nem használt m.2 2242 slotot. Az én gépem gyárilag 256 GB-s WD SSD-vel volt, de egy 2242-es méret, amit egy adapterrel fogtak be a 2280-as slotba. Ezt áttettem a harmadik 2242-es M.2-be és a 2280-asba egy 1 terrás Intel 660-as SSD-t pakoltam (ezek most elég olcsók), háttértár kipipálva. Mindkét slot támogatta az nvme sebességeket.
    Az egyetlen dolog, amit még tervezek az egy kijelzővédő üveglap, mert összecsukva a billentyűzet nyomot hagy a kijelző plexijén, üvegen meg nem hagyna (scratches on level 6 with deeper grooves on level 7).

    @Cigam: Í betű a helyén a bal shiftből lecsípve, ű pedig az é/á sorban, a nagy-enterből lecsípve.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz kobex #180 üzenetére

    Üdv! Rég jártam erre... Otthon és az irodában relative közel vagyok az AP-hoz és mindkét helyen van kábeles LAN-os dokkolóm is, szóval nekem személy szerint viszonylag kevés problémát okoz. De igen, észrevettem, hogy sok óra folyamatos használat után hajlamos lekapcsolódni, majd pár másodperc után vissza. Ez lehet az adott helyen, ahol tapasztaltam a router problémája is mondjuk. A WiFi modul mindenesetre könnyen cserélhető, lehet, hogy majd egyszer én is megjátszom.

    Hónapokkal korábbi RAM-os kérdésre a válasz: azóta egy 16GB-s modul van benne, összesen 20GB RAM. 2400MHz-en fut, és de, az alsó 8GB dual-channelben, azaz a Vega 8 által lecsípett 2GB tud belőle profitálni. Számomra a RAM mennyisége fontosabb volt, mint a sebessége, ezért eleve 2400-asat tettem bele, nem tudom, 2667-el vagy 3000-es RAM-al menne-e.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák