Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Szeptember elején újítottam egy ilyet, a Dell Latitude 6440 helyére. Elsődleges szempont a kis méret és tömeg, valamint a vállalható akku volt. A buildquality kb pariban van a Dellel. Tudom, az magnéziumötvözet szupercsoda (alkatrészekből építettem, minden csavarját ismerem), ez meg csak hajtogatott alu-lap, de kívülről nem lehet belekötni, belül meg annyival kisebb, hogy ez is elég, nem lehet csavargatni, masszív. Dobálni meg egyiket sem kell.
    Hardver: anno a Ryzen 1600-al kellemesen csalódtam az AMD-ben, szóval most laptop vonalon is bepróbálkoztam. Játszani ritkán szoktam, és ha igen, akkor is többnyire régi játékokkal, de referenciaként a Witcher 3-at 720p-n közepes beállítások mellett jó ég tudja hány FPS-el, de az én szememnek legalábbis folyamatos framerate mellett viszi. Játszottam még rajta a most kiadott Ni No Kuni 1-el, meg a Spyro Re-Igniteddal és mindegyik tökéletesen fut. A Dell Radeon 8690M-je nem vitte ilyen szépen ezeket.
    Memória: Beletettem egy 8GB-s csíkot; most 12 GB van benne, 2 dedikálva a GPU-nak. Igen, az első 8 GB dual channel ilyenkor.
    Amíg bent jártam, találtam egy második, nem használt m.2 2242 slotot. Az én gépem gyárilag 256 GB-s WD SSD-vel volt, de egy 2242-es méret, amit egy adapterrel fogtak be a 2280-as slotba. Ezt áttettem a harmadik 2242-es M.2-be és a 2280-asba egy 1 terrás Intel 660-as SSD-t pakoltam (ezek most elég olcsók), háttértár kipipálva. Mindkét slot támogatta az nvme sebességeket.
    Az egyetlen dolog, amit még tervezek az egy kijelzővédő üveglap, mert összecsukva a billentyűzet nyomot hagy a kijelző plexijén, üvegen meg nem hagyna (scratches on level 6 with deeper grooves on level 7).

    @Cigam: Í betű a helyén a bal shiftből lecsípve, ű pedig az é/á sorban, a nagy-enterből lecsípve.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák