Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Megosztó ez a színváltás... Amúgy a vonalvezetés sem klasszikus Thinkpad. A forrasztott memória egy elmebetegség. Ráadásul, jobb oldalra tenni a LAN és a HDMI csatlakozókat nem tudom kitalálta ki de az minden csak nem ergonomikus...

    Az egyedüli pozitívum a kijelzőopciók változása a korábbiakhoz képest.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#3) yodamastah : Rendben, a megfogalmazásom nem volt túl egyértelmű. Akkor pontosítanám. Ezzel a szürke színnel bután néz ki szerintem. Ezt simán leírhatom, mint ahogy valaki leírhatja, hogy neki tetszik... Ráadásul ehhez a témához elég konzervatívan állok. A fekete mindig is elegánsabb lesz mint a szürke...

    A dokkoló tök jó dolog... De ne kezeljük törvényszerűen kötelezőnek. Amiket leírsz azok egyértelmű előnyök. De ez így kicsit értelmetlen is. Ez nem egy docking only gép. Gondolom azért rakták rá a portokat, hogy használjuk. Akkor gondolniuk kellett volna erre, hogy valaki ott fog egerezni... Simán csak meggondolatlanság részükről vagy baki. Érdekes, hogy több generáción felül tudtak kerekedni ezen és jobbra tudták tenni a LAN-t is és a VGA/HDMI/Displayport együtteseket.

    Különös, hogy a Carbonnal hasonlítod. Talán ez a baj, hogy ez gép nem kéne, hogy Carbon legyen...De úgy tűnik sokan arra akarják tolni. Ennek T470s-nek kellene lennie nem egy identitászavaros Carbonnak.

    (#4) vicze1 Bocs, hogy leírtam a véleményem... ami le van maradva tíz évvel a te szemszögedből. De ez mégis hogy függ össze, azzal, hogy Thinkpadet nézek vagy sem? :F

    Én úgy vagyok vele, hogy már kezdem érezni a T420 határait és jó lenne lecserélni, de az újabb szériáknál nem látok mást csak kompromisszumot mindenhol... De a többi márka esetén sem jobb a helyzet.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #20691712 #15 üzenetére

    Cserélj gatyát akkor mert bűzlesz...

    Fentebb már volt róla szó, hogy van fekete is...Nem ez a lényeg. Hanem az irány, és a hozzáállás amit több évtized után változtatnak meg...

    Használtam anno T530-at majdnem két évig. Nem volt jó. Baromi kényelmetlen volt. Nagyon nem jött be az újfajta billentyűzet.

    A másik vitától meg elhatárolódom.

    Másokat nevezel bohócnak de még olvasni sem tudsz rendesen... Van aki gondolkodik is mielőtt vásárolgat... Nevetséges ez a viselkedésed.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz vtommy #21 üzenetére

    Szerintem nagyon rövid távon gondolkodsz és nem összefüggéseiben látod a dolgot. Van egy alig kétéves géped. Még van rá garancia is... Nem érzed még a súlyát, hogy probléma lehet van védőháló...

    De garancia után 1 héttel vagy fél évvel ha betojik a memória akkor mit fogsz csinálni? Vagy kifizeted a szerviznek az alaplapcserét vagy veszel egy másik gépet. Na ezt hívják úgy, hogy gazdasági totálkár. Míg másoknak elég ha cseréltetik / cserélik a rossz modult. Egy esetben van kivétel ha tiltható az alaplapra forrasztott memória... Akkor még tudod használni arról az egy modulról... Van most ilyen opció a biosban?
    Itt jön a második probléma. Pont annyi memória volt a gépedben ami a feladatod elvégzéséhez kellett. A kieső mennyiség miatt most problémába ütközöl. Ráadásul a cserélhető modul felső határát is elérted... Na akkor megint ott vagy, hogy nem tudsz dolgozni mert lesántult a gép... Vehetsz donorgépet, vagy újat... vagy anyagi lehetőségeidhez mérten valamit... De elég ha csak nagyobb erőforrás igényű alkalmazást kell használnod hirtelen. Elérted a bővítés határát. Veszel egy új gépet? Mert mást nem nagyon tehetsz...

    A processzoroknál már korábban is volt ilyen, de ott relatíve kicsi a meghibásodási arány. Azt hiszem nem kell bemutatni az Nvidia-s T61-es problémakört. Amikor minden gépe egy időzített bomba volt. Volt ami 2-3 évig bírta, volt amelyik 5-öt is megért...
    Nézzük kicsit mi lesz a jövőben. A memória chipek kapacitása egyre sűrűbb lesz. Így oda jutunk, hogy eleve forrasztott memória lesz csak, és nem lesz slot. Nincs rugalmas utólagos bővítés. A vásárláskor kicsengeted már előre a későbbi bővítés árát. Ami általában mindig jó nagy összeg lesz lehúzással. Mindezt lehet indokolni a vékonyítással, csak az a gond, hogy egyelőre a fizikát próbálják megerőszakolni. Nem állnak azon a szinten a hűtési megoldások, hogy vékonyabb gépet építsenek. Már most is throttlingolnak a gépek... Érted már ez önmagában is nevetséges, hogy vettél egy processzort, és nem tudod használni mert alultervezett a hűtés...Szóval eleve hibás az érvelés, hogy a vékonyabb gépek miatt nem tesznek két foglalatot, hiszen már a mostani gépvastagság is problémás...
    Akkor most gondolj arra, hogy a jövőben egy ilyen géped rohad le egy fontos munka kellős közepén.

    Egyébként a gépek összetettsége fokozódik a méretek csökkentésével. Nem lesz egyszerűbb a konstrukció. Ezt nem tudom miből vetted.

    Abszolút nem értem ezt az érvelést a régi gépek ellen. Vegyek egy gépet ahhoz ami egyszerű érzékszervek és gondolkodás útján is megállapítható?! Mész az autópályán és jön egy kanyar. Ki tudod találni mi lesz ha nem fordítod a kormányt? Na, ugye...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz yodamastah #24 üzenetére

    Csak azért írtam a memóriáról, mert végig lehetett vezetni az összefüggéseket. Meg erről volt szó a hozzászólásban amire válaszoltam. :)

    Az értékvesztés végigvezetése korrekt. Így belegondolva az anyagi oldalon annyira nincs nagy fájdalom...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák