Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz gbors #155 üzenetére

    Azokban a játékokban, ahol ez, mint lehetőség felmerül, meg kell nézni, hogy az órajel változtatására, hogyan reagál, arányaiban. Ha az átlagtól nagyobb mértékben változik a teljesítmény, akkor igaz, ha nem, akkor nem. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Kansas

    addikt

    válasz gbors #155 üzenetére

    Én azért nem nézek sok játékos átlagot, mert semmi értelmét nem látom. Egyszerre az ember egy játékkal játszik. Pl AC Odyssey-vel játszok, Valhallával is biztosan fogok, de pl a Horizon Zero Dawn teljesen hidegen hagy, innentől kezdve számomra, ha én akarnék VGA-t venni(nem akarok, konzolon tolom az AC-kat is), a két AC játék számítana, a HZD meg kicsit sem.
    Persze szeretek én is minél több játékot tartalmazó teszteket nézni, de egyesével, nem átlagot vonva, hogy egy esetleges számomra érdektelen játék ne torzítsa a "végeredményt", se föl, se le.
    Azt viszont nem mondtam, hogy az ALU struktúrában van a magyarázat, az FP32-es trükközés csak egy példa volt, hogy az is számíthat. Én az Ampere kártyák architektúráját említettem, és abba a GPU-n kívül a VRAM is beletartozik(meg az összes egyéb komponens a NYÁK-on és körülötte).
    A CPU-limit azért érdekes kérdés, mert bőven függhet a GPU-tól illetve a játék motorjától is, hogy milyen körülmények között lesz a CPU a limitáló tényező. Például amit említesz az "utilizációs bottleneck" az pont egy ilyen jelenség(már ha jól értelmezem, mit értesz alatta)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák