Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dragon1993 #9 üzenetére

    Mit jelent az, hogy "sok mobil app"? Tudsz egy százalékos arányt mondani a natívokhoz képest?

    Az érvelésem akkor bukna meg, ha bármilyen, akár egy olyan mennyiségű adatokkal dolgozó alkalmazást, mint a facebooké, meg lehetne írni mobilra. Elég pár kép, és megtelik a memória, mivel nem tudod a felszabadítását szabályozni, és azonnal swap-pel a gépezet.

    Ezzel szemben még mindig keresnek mobilalkalmazás-fejlesztőket - nem véletlenül.

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dragon1993 #12 üzenetére

    A Facebook jó példa, pont az általam leírtakat támasztja alá, olvastad a linket, amit küldtél?

    Az eredeti hozzászólásom lényege, hogy nem dizájn-, hanem adatalapúnak kéne lennie a webnek. A HTML rendkívül messze van a hardvertől, így nagyon erőforrásigényes, ez az egyik baja, a másik pedig az, hogy az adatok bele vanna égetve a dizájnba. Viszont nem mindenkinek van szüksége a csicsára: az interneten lévő gigantikus adatmennyiséget csak gépileg lehet feldolgozni, ahhoz viszont struktúrált adatokra van szüksége.

    Ha adatalapú lenne a net, akkor lenne választási lehetőségünk, hogy mobilalkamazással, weboldallal vagy bármi mással jelenítjük meg/dolgozzuk fel ezeket az információkat.

    Egyébként pedig teljesen felesleges minden étteremnek külön alkalmazás, hisz a folyamatok 99%-ban mindenhol megegyeznek.

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dragon1993 #14 üzenetére

    "Erre a struktúrált feldolgozásos dologra az emberek 99%-ának nincs szüksége." - ha így lenne, nem jöttek volna létre az olyan oldalak, mint az olcsobbat.hu vagy az árukereső.hu.

    Képzeld el, ha mondjuk minden mobiltelefon minden adata strukturált módon lenne megadva minden weboldalon (adatforráson), vázlatosan:
    típus: samsung galaxy S3
    kijelző: 1980x1200
    RAM: 2GB

    Emellett magán az oldalon ott lenne a bolt címe valamilyen szabványos formában.

    Erre csak egy keresőt kéne írni, hogy 40 kilométeres körzetben adja ki nekem az összes bolt listáját, ahol Galaxy S3-at lehet kapni, ár szerint növekvő sorrendben.

    Ezek az adatok most is ottvannak a weboldalakon, csak nem strukturált formában, azaz logikailag nincs összekötve, hogy az egyes tulajdonságokhoz milyen adatok tartoznak.

    És most képzeld tovább, hogy mi lenne, ha minden tulajdonsággal rendelkező tárgy, objektum ilyen módon lenne fenn a neten. Simán írhatnál a keresőbe olyat, hogy keresek minden "Windowsos tabletet 8-10" között, 3G-vel, használtan, árkategória 40-45 000 forint, 2-4GB RAM, szállítási költség az árban, legfeljebb két napos kiszállítás, új és használt". És adna egy listát, amiben mondjuk ott vannak a magyar találatok, de akár kínaiak vagy tajvaniak is (akik postáznak).

Új hozzászólás Aktív témák