Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tapsi #114 üzenetére

    Részvétem a szomorú családi példa okán, nálunk aki elkapta, nagyon olcsón megúszta. Az se kizárt, hogy rajtam is átment már, csak nem vettem észre. Mivel alapvetően nem vagyok parás, a kockázatvállalásban pedig az átlagnál magasabb fokot merek bevállalni, nem is nagyon ismerem ezt a vírust, viszont elfogadom a szakemberek véleményét, miszerint komolyan kell venni, veszélyes, stb. Illetve oltatni azért is előnyös, hogy utána leszálljanak az emberről, ne cseszegesse a környezete. Az viszont számomra logikátlan, mikor valaki az oltástól fél, a vírus nagyon esélyes elkapásától viszont már nem.

    A konteók ellen szerintem is tenni kell, de nem nagyon komoly jogfosztásokkal. (Ez viszont valóban relatív/szubjektív. Kinek ez fáj jobban, kinek az.) Nálunk például van akár 130 milliárd is "közmédiára" egy évben, a Fidesz sikerpropagandája helyett talán mehetne ott némi hasznos is. Budapest-Belgrád vasútvonal árából is lehetne konteókra ellen-plakátolni, ellen-hirdetni, stb. De látod, az államnak nem is olyan fontos ez az ügy; a szabadságjogaid azért persze boldogan csorbítanák/csorbítják az "érdekedben". Mint látjuk, Németországban is vannak bőven, akik "mindenkinek az érdekében" mindenkinek csökkentenék a jogait alternatív megoldások keresése helyett.

    A korlátozások helyes mértékét szerintem az EÜ teherbírásának függvényében érdemes beállítani, ugyanakkor rengeteg szerintem vállalható módon lehetne befolyásolni az oltakozási kedvet, ld. hátrább kerülsz az ellátásban, ha oltatlanul hoznak be a vírussal, fizetheted az ellátásod, vagy akár oltatlansági adó.

    És igen, aki meg oltva van, térhessen vissza az élete a normális kerékvágásba! Mehessen például moziba maszk nélkül, ezen most is bosszankodom éppen. Nevetséges, hogy már mióta tart ez az egész azoknak is, akiket nem kellene, hogy érintsen.

    arnyekxxx:
    Gyerekként nem vagy alkalmas felelős döntések meghozására, mindarra, amire egy felnőtt elvileg, elméletileg már képes. A felnőttség egyik legfontosabb attribútuma a felelősség felvállalásának kötelezősége. Belátása szerint cselekedhet, dönthet. Oltásra kényszeríteni valakit erőszakkal szerintem embertelenség, nagyon súlyosan sérti az egyéni önrendelkezést.

    A nyomós ok nélküli állam általi magánélet-kikémkedés is hasonlóan nagy bűn a szememben.

    Sanya:
    Igen, az önrendelkezés mindig korlátozott, de a mértéke nagyon nem mindegy, ahogy az se, hogy éppen nő vagy csökken.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák