Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Ndruu #48 üzenetére

    Nincs. Mol kúton dolgoztam.

    A tartálykocsisnak nem kell tudni a kúton melyikben mi van, a kutasnak kell arra figyelni, hogy mit hova enged le.

    Másrészt ahol melóztam ott a lefejtés előtt és után is kellett at mérést csinálni (üzemanyag sűrűség, hőfok, szint, mennyiség stb) , illetve a tartálykocsis lefejtés előtt is nyomtat és utána is. Ezeket be kellett vinni egy programba és az egyesítette a számokat. Ha a tűréshatáron belül volt átengedte, ha nem kipirosodott. Szóval megszűnt már a régi módszer is, amikor napoztatták a gázolajat a tartálykocsisok és így egy kanyarnál többszáz liter plusz keletkezett. Most ha melegebb az üzemanyag, többet is kell lefejtenie, a gép tökéletesen kiszámolja ezt a hőfokból és a sűrűségből hogy hány liternek kell lejönnie.

    [ Szerkesztve ]

  • Spet

    addikt

    válasz Ndruu #48 üzenetére

    Nem, mert ha a sofőr/szállító odafigyel töltés előtt emlékezteti magát/mantrázza kicsit melyikben van olyan anyag, ami ne kerüljön a rossz helyre.

    Sajnos hiába csilli-villi hiper szuper gépekkel dolgoznak (ala Totalcar cikkben megjelenített tanker, amivel sokat találkoztam én is), nincs visszajelzés mi van benne (akár víz is lehetne, mondjuk ez kibukna a szállítón feltüntettet sűrűségből).

    Lauda: Szerencsés vagy mi/én excelben számolgattam mindig az eltéréseket hiányokat. Aztán nagybetűs beszállítónk csodálkozott, hogy a cég még 25 évvel (!) az alakulása után is itt tart :DDD

    Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Új hozzászólás Aktív témák