Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz pengwin #40 üzenetére

    "ha a gyártók nem tartották volna meg a korábbi árazást minden kategóriában"
    Ez így nem igaz, egyrészt nem számod bele, hogy USA-ban az infláció 20% feletti volt 10éve, itthon majdnem 40%, míg a laptop árak átlagban elfele mentek, minthogy felfele.

    Kezdőárak!
    T61(2007) = $1049 (A korábbi IBM modellek $1300-nál nyitottak)
    T570 = $799 (igazából a T470p-nek felelne meg, az $839.)

    Latitude D830(2007) = $900
    Latitude 7480 (megszűnt a 15", így ez sántít.) = $1049

    HP 8530p(első Elitebook 2009, a Compaq-ot kihagynám) = $1299
    HP 850 G4 = $1240

    "Azért nehogy már egy E6440 szintű gép túlzó elvárás legyen"
    Hát 3év E6540 használat után, had mondjam, hogy az a szint már elég alacsony, ha ez az elvárásod. Ez már a festett műanyag borítás, mindenhol műanyag berakással, vékonyított kijelző, ami hajlik mint a fene, borzalmas billentyűzet, és ugyan úgy gyorsan meghalós alaplappal, mint a teljes E sorozat. Latitude-től a D830 volt az utolsó értelmes, E6xxx-tól, drasztikusan gyengébb, tipikusan a kijelző és az alaplap hullot mint a légy. Könyörgök, a teljes E sorozathoz nem volt IPS opció, és annyi hitvány TN panelt azóta se láttam, mint az E-kben, a D-ben szintekkel jobb volt. Ennek ellenére a E6x00 és 10 formáját nagyon szerettem, a 10-ből van otthon, de max. asztali gépnek jó, rettent volt hordozni, és ez később se változott.
    Korábban említve volt az E5xxx, az egy konkrétan kopogós műanyag fos, cserének kaptam párszor, pusztán csak szőrnyű.

    "ha már egy 2kg-os gép is nehéz, akkor ott úgy gondolom, hogy nem az a kb. 700g "túlsúly" a hiba"
    Aki valósan hordozza Munkjából adódóan heti 5napot, annak számít, nagyon is számít. Az a 700g rengeteg, ha kezedbe/hátadra adom akkor rájössz, az a 700g több mint 30-40%-os súlykülönbség lehet. Elhiszem, hogy tök jó, ha félévente megmozdítod 1x az asztalról, de munkaeszköznek 1,5-2kg az abszolút limit. De még nem láttam olyat, aki X1(1,1-1,3kg) után nehezebbet akart volna...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák