Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz haxiboy #12 üzenetére

    Másról szól ez, ilyen tekintetben nem összehasonlítható az általad említett módozattal, egyfajta életérzés azok számára, akik anno ezen nőttek fel, illetve használták, a cikkben is említik, hogy az idősebb korosztály tagjait (is) célozzák meg.
    Több tekintetben is haladok a korral, de én is ezen nőttem fel, így hiába van régóta éves előfizetésem és kapom digitális formában a megjelenő zenéket, azért van még kétkazettás egységet is tartalmazó torony itthon, sőt, nagy fekete "bakelit" korongok is itt sorakoznak a polcon, ezekre nem csak ránézni jó (nosztalgikus) érzés, hanem használni is néha.
    Nem véletlen, hogy ma is piaca van a minőségi és jó állapotban lévő deckeknek és lemezjátszóknak, valamint az azokhoz használatos kazettáknak és lemezeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • jattila48

    aktív tag

    válasz haxiboy #12 üzenetére

    "1000x jobb minőségben mint egy magnó kazettán"
    Ezt azért erősen kétlem. Szerintem nem hallottál még jó kazettás magnót szólni. Nekem egy Technics RS-B765-öm van, jó felvétel jó kazettán igencsak jól szól.

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

  • jattila48

    aktív tag

    válasz haxiboy #31 üzenetére

    "Vagy te nem hallottál még lossless formátumú zenét"
    Hát a spotify-ról valóban nem. Amiket kerestem (főleg klasszikus zenék) elég vacak minőségben voltak fent. Nem beszélve a számítógép hangkártyájáról, aminek a minősége (DAC, erősítés) sokkal gyengébb mint egy CD lejátszóé (legalábbis az enyém). Aztán számítógéphez egy gyenge közepes fejhallgatót használok, nem úgy a HIFI-hez. Szóval sokmindetől függ ez, de az, hogy az analóg mágnesszalag technika elve sokkal rosszabb minőségű lenne mint a digitális, azt nem hiszem. Nem is olyan régen a CD lemezek is analóg magnó felvételről lettek átdigitalizálva (ez volt az ADD jelölés a CD lemezeken: analóg felvétel, digitális keverés, digitális végtermék), sokszor jobb minőségben, mint a tisztán DDD technikával készült lemezek. Ilyen lemez pl. Madonnától az Immaculate Collection, aminek a szintjét a mai CD-k nem igazán érik el.
    Másrészt a hang az eleve analóg természetű, a füled az analóg hanghullámokat érzékeli. Ezt előbb digitálisra alakítani, majd újra analógra, mindenképpen hibával jár. A legjobb az lenne, ha analóg felvételeket analóg hanghordozón lehetne hallgatni. Erre jó a magnó.

    [ Szerkesztve ]

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz haxiboy #31 üzenetére

    Mármint azoknak a zenéjét veszik fel a stúdióban, akik eljutnak oda, s azokat tudod a Spotifyon hallgatni, akiket feltöltenek. :P A '80-as, '90-es években egy csomó garázsbandának nem adatott meg a lehetőség arra, hogy komoly eladásaik legyenek és egy gondos kiadó megőrizze majd digitalizálja a felvételeiket, az ő zenéik a mai napig is lehet, hogy csak bootleg kazettán vannak meg. Ez Magyarországon egyébként kifejezetten gyakori - van olyan mai napig is koncertező zenekar, akinek nincsenek újra kiadva a korai albumai, mert a zenekar sem tudja, hogy mi lett velük. A még kisebb - pár évet megélt - formációk esetében meg talán ki sem adták amit felvettek, csak valakinél ott hever egy archiváló dobozban a felvétel. Persze ezek messze nem jó minőségű felvételek, de simán lehet, hogy valakinek idősebb fejjel megérne ennyit egy kazettás magnó a punk korszak felvételeinek újrahallgatásához vagy digitalizálásához.

Új hozzászólás Aktív témák