Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hiftu #16 üzenetére

    Attól függ, milyen műholdat szeretnél indítani. Bizonyos pályák esetén (pl. un. sun-syncronous, vagyis észak-dél vagy dél-észak irányú) semmi akadálya nincs ennek.


    A fenti pálya vizualizációja

    Továbbá nézőpont kérdése, hogy valójában miről is szól egy efféle program. Egyfelől technikai demonstráció, amely a végleges megoldás próbája. A végleges jármű nagyobb, rugalmasabb lehet - valójában az "indítási ablak" Föld körüli pálya esetén az ideális indítási pillanatot jelenti, ha csak nem "elfogni" szeretnél valamit, akkor szinte bármikor indíthatod, a kérdés az lesz, hogy majd a világűrben mekkora mértékű korrekciós manővert kell végrehajtani. Értelemszerűen alaphelyzetben arra törekednek, hogy minimálisat, hiszen ehhez akkor a műholdon / űrhajón lévő üzemanyagot kell elhasználni.

    Ha "elfogni" akarsz valamit, például mikor egy űrhajót indítasz az ISS-hez, ott tényleg másodpercnyi indítási ablak van csupán, legalábbis az ideális indítási ponthoz. Ott sem kizárt, hogy elindítod valahogy, aztán majd a világűrben korrigálsz, de ez túl sok idő, túl sok üzemanyag lenne - ezért nem élnek vele.

    Itt alapvetően a DARPA egy rugalmas, gyorsan, vészhelyzetre reagáló rendszert szeretne, hogy ha például valaki elkezdené lelövöldözni a hadsereg kommunikációs és/vagy kémműholdjait, akkor gyorsan tudja pótolni őket ideiglenes (rövid élettartamú) műholdakkal. De olyanokkal, amelyek szinte azonnal (ie.: akár 1 napon belül) indíthatóak.

    Persze az elmélet másik oldala azért érdekes, mert nincsenek per pillanat ilyen "pótműholdak" felhalmozva, de ha az indítóeszköz meglesz, akkor már lenne értelme azokat is legyártani.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák