Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #9 üzenetére

    Lehet ezt szépíteni, de maradjunk annyiban, ha már megbeszélték keddre, akkor az ingatlanosnak is lehetett volna mondani, hogy hozzad szerdán visszatérünk rá, ha kedden nem jön a potenciális vásárló. Ez így ennyi, ez így tiszta.

    Felesleges arra fogni, hogy hát azért ez így sok pénz..... Nekem is számítana 100k is, de nem azon az áron, hogy eladom a becsületem.

    Velem is csinálták (nem ekkora értékkel), hogy autó esetén meggondolta magát az eladó és eladta másnak drágábban. Én sem balhéztam vele, felesleges, de nagyon rosszul esett.

    Valahol nyilván megértem ezt a lépést is, de az én gyomrom nem veszi be.
    Persze ez is csak egy vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz e-newsee #9 üzenetére

    ha neked ennyi többet számít mint a szavad egészségedre, nálam az összegtől független
    amikor én vettem lakást voltak az ürgével bajok, de a becsületével nem, egyik ingatlanos ráígért az én áramra 1 m-et kp-s veővel, de mi akkor már megegyeztünk, a lakást én vettem meg
    nem mások miatt "fér el", vagy nem fér el, az ember szavára vagy lehet adni, vagy nem, esetedben kalap sz@rral is egyezkedhetett volna az ember - más ha a vevő jelölted utána még kitalált ezt meg azt -

    szerk:
    Delerium
    semmi különbség nincs, 5e és 1m ft közt sem, sőt, 1mrd közt sincs, ha az embernek van becsülete
    fél milliót buktam év elején emiatt, leokéztam egy ajnálatot, ami után pár órával kaptam 0,5m-val kedvezőbbet, de már leokéztam az elsőt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz e-newsee #19 üzenetére

    inkább ne legyen konyhabútorom, mint kalap sz@rt érjen a szavam
    nincs mai világ, tegnapi sem, az adott szó kötelez
    van néhány ember akivel lejátszottunk a lakásod áránál nagyobb játékokat, bármiféle szerződés nélkül
    épp nemrég bukkant fel egyikük, szóba is jött ez, kuva' sokat tárgyaltunk árakon, nagyon profi az ember, én megtanultam tőle, de bármekkora alkudozások voltak is, ha azt mondtuk a végén X akkor X
    így adtam el a lakásom is, kezet fogtunk, pár nap múlva ügyvéd és szerződés

    Delerium
    nincs annyi pénz, hogy én ilyenért eladjam magam
    sokra menne a családom az 1mrd-vel, ha onnantól nem látna többet csak egy kupac sz@rt, mert úgy érezném magam, ami van az legyen tisztességgel, vagy sehogy
    minap játékot adtam el aprón, olcsón, elég egyértelműen le volt írva minden a hirdetésben, betalált valami régi tag, olyan kérdésekkel indított amikre ott a válasz, aztán folytatta tovább, végül megadtam neki a számlaszámom, aztán megint jött a hülyeséggel, meg ő így szokta és úgy szokta, átgondoltam oké, innentől neked nem eladó, másnak odaadtam ugyanannyiért, de azért nem mondom le az embert ha ráígérnek akármennyit az árra, itt meg arról van szó
    felhívtam volna, koma, hozol 5-10% foglalót és tiéd a lakás, mert van érdeklődő nagyobb pénzért, nem fogok veled rizikózni, ez korrekt

    szerk:
    Eastman
    pénzben buktam, másban nem:) de azt a pénzt össze lehet dolgozni újra, becsületet viszont nem, egyszer lehet eladni, én legalábbis ezzel így vagyok

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • tupacamaru

    veterán

    válasz e-newsee #35 üzenetére

    Figyelj, kár erről vitázni, mert engem nem fogsz meggyőzni. Ha én egyszer azt mondom hogy rendben, megegyeztünk, akkor hiába akarsz te x forinttal többet adni. És az x helyére behelyettesíthetsz milliós összeget is.

    Lehet elfogult vagyok, mert amikor vettük a lakásunkat akkor kétszer is beleestünk ilyenbe. Az egyi a fent említett eset, a másiknál pedig szintén megegyeztünk az ingatlanossal, hogy mikor megyünk ügyvédhez stb., de másnap felhívott hogy még megmutatta valakinek, aki többet ígért. Köszönöm, remélem gyógyszerre költi az összes jutalékát. :K

    Eastman Nem tévedsz, de mint írtam ott ez volt az ügymenet. És nagyon szép hogy megnyertem volna, de lakásvásárlás közepette az önerőmből eldurrantok 1.5 millió forintot, amit majd évek múlva visszaperelhetek? Hát kösz, de nem. Nekem az az összeg is jelentős. Lépjünk túl ezen jó?

    [ Szerkesztve ]

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #48 üzenetére

    Ha a másik oldalról közelítem meg, ahogy te tetted, akkor sem változna a véleményem. Ha kezet ráznak, hogy igen megveszi a lakást, majd a másik fél lemondja, akkor annak a másik félnek ért ennyit a becsülete.

    Lehet ezt akárhogy csűrni, csavarni, nyújtani, ezzel igazolva a dolgokat, de végül ugyan oda fogunk kilyukadni. A becsület nem kellene, hogy pénzben mérhető legyen.

    Persze értem én, hogy nem számit, mert hát 2-3x belefér egy életen át, de itt érdemes belegondolni, hogy akkor ez minden embernek beleférhet ám. Sőt ha magasabb az összeg, ahogy mások arra hivatkoztak (hiszen a pénz beszél), akkor beleférhet akár 500-1000x is. A probléma pedig itt van.

Új hozzászólás Aktív témák