Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    Szerintem az oktatás a legfontosabb dolog és kötelezővé kellene tenni. Minél korábban kezdve esetleg óvodában, de legkésőbb általános iskolában. Mindenki tanuljon meg többsebességes biciklivel közlekedni. Eközben sok mindent meg lehet tanulni a közlekedésről, ami később nagyon jól jön.

    Amikor én kissrác voltam még volt nevelés az általános iskolában. Kijött 1-2 arc az OKBT-től (ma ORFK-OBB). És sok diavetiéssel, meg rajzolással tanították hogyan kell közlekedni. Mint gyalogos és biciklis. Persze iskolás színvonalon a kutyussal meg a cicussal. Talán még vannak páran akik emlékeznek a barna kutyára meg a rózsaszínű cicára az oktatófilmekből. Aztán később volt fakultatív KRESZ oktatás, volt kis kék biciklis/smkp-s kreszkönyv is, tesztkérdésekkel. Emellett a lebetonozott kosárpályán csináltunk saját akadálypályát is, hogy gyakorlatunk is legyen. Sőt rendeztek ilyen közlekedési versenyt is, városit, megyeit biztosan, mert azokon voltam. Létezett a városban (Miskolc, a Zsarnai piaccal szemben a vasút túloldalán) KRESZ park/tanpálya is, ahol biciklivel, vagy smkp-val lehetett gyakorolni.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák