Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz huskydog17 #17 üzenetére

    360Hz-esek, de ja mindig a legdrágábbakat mérik össze, közben meg a középmezőnyben lehet hogy sokkal másabb kép fog kirajzolódni. Mint ahogy fentebb le is vezettem, kötve hiszem azt a 25-30%os lemaradást. 5600X lehet gyorsabb lesz a 11400F-nél, de nem ennyivel... ráadásul könnyen megeshet hogy utóbbi fele annyiba se fog kerülni...

    [ Szerkesztve ]

  • olymind1

    senior tag

    válasz huskydog17 #17 üzenetére

    Én is így vagyok vele, az olcsóbb 150-200 € körüli vagy alatti procik teljesítményét nézem, meg melyikhez van olcsóbb de megfelelően felszerelt alaplap és mennyibe kerülnek összesen. Szerintem sokan vannak így. Egy 200 € körüli 6magos/12szálas Zen3-nak is örültem volna, de 350-ért köszönöm nem kell. Megvárom az új generációs nem K-s i5-ösöket, meg a teszteket róla, meg hogy az AMD mit reagál rá és utána gondolkodok, hogy maradok-e AM4-en, jelenleg a 3600-asak se valami olcsók, vagy érdemes-e átugrani megint Intel platformra.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #17 üzenetére

    Abból kell élni, ami van.

    Egyébként i5-11400F-et még nem láttam listán. Csak i5-11400-at. F nélkül. Azt egyébként az Intel sem rakja a Ryzen 5 5600X-re rá, hanem árban a Ryzen 5 3600X-et célozza vele. A Ryzen 5 5600X-et a Core i5-11600 és Core i7-11700 fogja majd körbe. Előbbi lassabb, utóbbi gyorsabb. Valószínűleg ez árban is meglátszik majd. A 11400 hátránya, hogy csak 2,6 GHz az alapórajele. Ezt nagyon levitték, mert az új mag borzalmasan sokat fogyaszt. 1,1 GHz órajelhátrány pedig a Ryzen 5 5600X ellen elég sok. Nem igazán egy liga így.

    Az a kérdés, hogy az olcsóbb Ryzeneket hova rakja az AMD, de egyelőre a Core i5-11400 magányos farkas lesz.

    #23 Duck663 : A Comet Lake hasonló számozási szintjéhez viszonyítva a Rocket Lake alapórajele vissza lett véve több esetben is. Hiába raksz bele új magot, ha közben elveszel tőle 300 MHz-et, lásd a 10400 és a 11400 esete. Némelyik programban az a -300 MHz többet számít, mint amennyit az új mag hozott. De ez amúgy nagyon alkalmazásfüggő.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz huskydog17 #39 üzenetére

    De ő nem azt állította, hogy 80%-on áll, hanem azt, hogy 1-2-3 éves viszonylatban az Intel stabilan tartja a 80%-ot. Holott a Tom's Hardware-es grafikonon is tisztán látszik, hogy Desktopon konkrétan az utóbbi 3 évben közel 10%-ot emelkedett az AMD részesedése. Ezután mivel a technikai jellegű hírekből egyértelműen az szűrhető le, hogy rövid távon az Intel ezt nem fordítja meg, így feltételezhető, hogy marad a tendencia, vagyis a következő 3 évben az AMD legalább újabb 10% körüli részesedést fog szerezni az Inteltől.
    Ő az egész növekvő tendenciát kritizálta. Szerinte az Intel stabilan egy helyben toporog, és amibe én növekvő tendenciát látok, az csak egy kis ingadozás.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    A gond ezzel a gondolatmenettel, hogy a market share nem eladott darabszámot mér, hanem az eladott termékből származó bevételt. Teljesen lényegtelen, hogy az AMD drágábban adja a termékét, mert így is elad mindent, ami lejön a gyártósorról. Nem az ár/érték aránnyal van náluk a gond, hanem az alulkalkulált fogyasztói igényekkel, és az emiatt szűkösen lefoglalt gyártókapacitással. Ezen pedig bár nem megy egyik napról a másikra, de nem nehéz változtatni.

    Az Alder Lake-ről, meg a PCI-e 5.0 és DDR5 párosról annyit, hogy idén megjöhet a Ryzen 6000-es sorozata is. Egy negyedévnél többet semmiképpen nem csúszik az Alder Lake-el szemben. Azalatt az Intel nem szedi meg magát.

    "Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára"
    Amelyik szegmensben kell, hogy legyen a CPU-ban IGP (ez ugye jellemzően az olcsóbb szegmens), ott a Ryzen-ekben is van IGP. Méghozzá még mindig jobb, mint amit az Intel ki tud préselni. Egyetlen előnye az Inteles IGP-nek az általad említett hardveres dekódolás.

    Én nem látok itt akkora problémát, ami tartós megtorpanáshoz vezetne. Egyedül gyártókapacitásból kell többet lefoglalni, és menetelhetnek tovább szépen előre.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    "Ja csakhogy ez a legutóbbi negyedéves kimutatásnál rendesen vissza is ütött."
    Nem ütött vissza. AMD-nek brutálisan nőtt a profitja, Intel bukóban volt az egy évvel azelőtti profitjához képest.

    "Ekkor pedig még szóba se került az az apróság, hogy Intel oldalon a legtöbb CPU-ban van IGP és a Rocket Lake setében az IGP nagyon ki lesz gyúrva multimédiára (pl.: AV1 hardveres dekóder)."

    Külföldi fórumokon kitárgyalták ezt. Az AV1 dekódolás (állítólag) kb semmi vizet nem zavar. Egy mai proci kb. kirázza a kisujjából szoftveresen. (Nem saját vélemény). Következő AMD APU meg már szintén tudni fogja.

    "Ironikus, hogy a PH-n oly sokszor szidott 14 nm-es gyártósor lett az Intel nagy előnye, aminek segítségével megállították az AMD növekedését. Egyszerűen sokat tudnak gyártani ott és ez elegendő a jó árakhoz."

    Hiába fejlesztették fel a kapacitást, a 14 nano már most kezd elavulni. Jövőre meg már végképp az lesz, szóval majd chipszetgyártásra meg Celeronra jó lesz. Cseszhetik a kapacitásukat. Külföldi teszten a Rocket Lake 280w-os fogyasztással tudta kb ugyanazt a teljesítményt, mint az 5800x 225w-al. Ezért is kellett 2 magot lecsippenteni a Comethez képest. 10 nanonak meg sokkal kisebb a kapacitása és a hozama sem túl jó egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • Pingüino

    senior tag

    válasz huskydog17 #65 üzenetére

    Jujj. Jól van, az első mondatod elég hozzá, hogy neked is ugyanazt mondjam, mint Busterftw-nek. Ilyen emberekkel felesleges vitába szállni. :N

  • -KP-

    addikt

    válasz huskydog17 #65 üzenetére

    "Ehhez képest egy Core i5-10400F 150 dolcsi és gyorsabb, mint a Ryzen 3600 és csak pár százalékkal lassabb játékokban, mint az 5600X."

    Ez azért így kicsit erős. Én igyekszem pártatlanul nézni a dolgokat, és csak a nyers számokra hagyatkozni. Maradjunk annyiban a 10400 nagyjából egyforma a Ryzen 3600-al itt-ott pár százalékkal gyorsabb, miközben jóval olcsóbb tőle perpillanat. Produktív munkára jobb az R5 3600 De megjelenéskor nem így volt, hanem fordítva, sokkal többe került a 10400, mint most. Viszont ehhez a teljesítményhez kell a gyors ram és a Z-s lap a 10400f alá, és valljuk be, azért kicsit erős, hogy milyen árú lapot kell tolni egy 10400 alá ehhez. Így pedig már közel se annyira pozitív a mérleg. Közben az R5 3600 alá egy b450-es deszka is elég, és sok esetben beletehető a komplett Zen3 széria.

    Az 5600x-től messze van mindkettő. Teljesítményben, de árban is. Ár/értékben az Intel 10400f a király, az viszont nem kérdés. Ahogy a 9900/10700 is baromi jó ár/érték arányban.

    A linkelt videód viszont eléggé kérdéses számomra.

    Nézd meg pl. ezeket:

    [link] [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

  • SindaNarmo

    tag

    válasz huskydog17 #65 üzenetére

    Az Intel nem állított meg semmit. Jelenleg baromira jól jött nekik a helyzet, vagyis az a nagy kereslet amit okozott.
    Igaz hogy az AMD vesztett most némi %. Viszont ez nekik még mindig azt jelenti hogy egyre több processzort adnak el mint előtte. Csak a helyzet úgy hozta hogy a piacnak még nagyobb volt az igénye mint amit kitudnak szolgálni.
    Szerintem ha az Intel 8 vagy 9 gen-t árulna jelenleg azt is simán eltudná sózni, mivel jelenleg kb nem oszt nem szoroz.

    Igazából a 11gen is érdekes koncepció, viszont részemről inkább a 12gen-re leszek kíváncsi.

    Azt látom hogy te is rá vagy a kattanva a játékokra és az alapján ítélsz meg mindent.

    Illetve azt sem érzem igazságosnak, hogy 5600X nem a 3600X-hez hasonlítod, még akkor is ha nincs sima 5600.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz huskydog17 #65 üzenetére

    "Az AMD növekedését az Intel a műszaki hátrányával együtt megállította és meg is fordította. Az AMD vezetőségét valószínűleg nem az fogja érdekelni, hogy az Intel saját magához képest mennyivel kevesebb pénzt szed be, hanem hogy a jelenlegi legfejlettebb termékeivel nem tudnak jelentős piaci részesedést növelni, olyannyira nem ,hogy legutóbb még veszítettek is belőle."
    Még mindig. Nem állította meg, és nem fordította meg! AMD folyamatosan rekordokat döntöget, mind eladásban, mind profitban. Nézd meg a számokat. Miközben Intel a két utolsó negyedévében csökkenőben volt. Darabszám nem számít, ha az ár alacsony. Intel olcsó( pl. Chromebook Celeron) processzorokból adott el sokat. Meg is látszik. Profitja csökkent. Amíg AMD el tudja adni 100%-ig, amit termel, és folyamatosan növeli a profitját addig nem érdekli az Intel. AMD-nek magához képest kell fejlődni folyamatosan. Most is azt csinálja. Leszegett fejjel dolgoznak. Fejlesztenek ezerrel és eladnak mindent megfelelő haszonnal. Kis cég az AMD. Nyomni kell ami a csövön kifér. Nincs lehetőségük taktikázni. Majd amikor elkezd csökkenni a profit Y/Y, akkor elgondolkodhatnak, hogy ők is csökkentsék az árakat vagy lépjenek mást.

    "Az AV1 dekódolás (állítólag) kb semmi vizet nem zavar."
    "Még nem, viszont aki hosszú távra szeretne gépet vásárolni, annak már számítani fog."

    Állítólag azért nem számít mert a mostani procik (Ryzen is) kb. simán megoldják szofveresen, ésszerű határon belül. Tehát felesleges a hardveres dekóder. Persze ha 16k-s anyagot akar vki dekódolni akkor biztos számít. De ehhez nem értek, csak olvastam. De pár hónap múlva AMD is tudni fogja, szóval nem kell emiatt leírni. AVX 512 is évek óta benne van az Intel procikban, és a kutya nem használja. Állítólag lassan elkezd terjedni és már az AMD is gondolkodik rajta, hogy ZEN4-be beteszi. Addigra talán lesz is némi értelme.

    "A kapacitásfejlesztéssel azt érték el, hogy a jelentős műszaki hátránnyal piaci részesedést tudtak szerezni."
    Ezzel egyetértek. Ez rövid távon számít. De ez még mindig csak amiatt van, mert AMD nem tudott elég procit szállítani. Ha ki tudta volna elégíteni a keresletet, akkor Intel sokat veszített volna. De ezen dolgoznak. A műszaki hátrány meg ugyanúgy megvan. Celeronokra meg annyira nem irigy sztem az AMD. Idén már átáll 10nanora az Intel is, szóval a 14nanos óriási kapacitásuk hamarosan csak oem celeronokra lesz használva, miközben puncsolnak a TSMC-nek, mert tudják, hogy lemaradtak.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • dokanin

    aktív tag

    válasz huskydog17 #47 üzenetére

    Hát lehet, hogy jön idén az Alder Lake, de még nem lehet tudni, hogy beválik-e a big-little desktopon. Szerintem inkább hátrány lesz, mint előny. Csak viszi majd a tranzisztorokat, de nem látom, hol fog megtérülni. De majd kiderül.

    A jövőre 3nm-es intel proci is elég sci-fi-nek tűnik nekem. Eddig arról szóltak a hírek, hogy talán lesz valami TSMC-vel, meg, hogy tárgyalnak, stb. Erre jövőre már lenne is új proci? Rádasul nincs is még kész a 3 nm.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz huskydog17 #17 üzenetére

    léteznek 360 hz monitorok is. sőt van afölött is 380 környékén... az árakról ne beszéljünk. Persze, hogy aztán mennyi gyakorlati értelme van egy 240 hz-eshez képest az más történet.
    Egy oda-vissza emberi érzékelés és válasz reakció ideje úgy 150 msec. Plusz minusz valamennyi az egyéni biológiai adottságok okán. Tehát feltünik a kép átmegy az agyba. az agy elkezdi feldolgozni felismeri, hogy mit lát, bekövetkezik egy válasz elindul vissza az ingerület a kézhez és benyomja mondjuk a tűzgombot... stb.
    Na most ehhez képest hogy egy kép megjelenési ideje 3 msec (360 Hz) vagy 4 msec(240 hz) nagyjából lópikulát se számít... Szerintem már a 144 hz és a 240 hz közt sincsen igazán érzékelhető különbség.

Új hozzászólás Aktív témák