Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz finest #81 üzenetére

    megnéztem... 2.29, de sok kérdés hülyeség volt, pl "lekapcsolod-e a villanyt ha kimész a szobából, és nem hagyod standbyban a cuccaid" ez nálam igen és nem.
    közlekedésben pl szó nem esett a tömegközlekedésről, mintha a városon belül csak autóval vagy gyalog lehetne közlekedni

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Dany007

    veterán

    válasz finest #81 üzenetére

    Ja tényleg, ökológiai :B
    Nálam kiakadt a kalkulátor.
    Tényleg elnagyoltak a kérdések. A pontos számítások szerintem ennél sokkal sokkal átfogóbbak és részletesebbek.
    De a #84-gyel egyet értek. Még így sacc per kbra is durva.
    Nekem is pont az jutott eszembe, hogy egy USA-ban Fr-o UK stb, sokkal nagyobb az életszínvonal az ittenihez képest.
    Az ő lábnyomuk többszöröse a mienknek.
    Ugye már az sem semmi, hogy a francia autókat csak 3-4 évre csinálják, mert ennyi idő után úgyis lecserélni mindenki... Ezt egy ottani gyárban dolgozó távoli ismerősöm mesélte.
    Szal az ilyen hozzáállással nem csoda.
    Meg ugye ahogy írta a légi közlekedés. Itthon az még mindig 'nagy' dolognak számít. De Ugye Fr-o, UK, Német o, USA sokkal sokkal nagyobbak mint mi, és ott azért van belföldi légi közlekedés is, ami nem lebecsülendő dolog.

    Ja és amit nagyon számításba kell venni az Kína. Fogalmam sincs mennyien vannak már 1-1,5 milliárd, de az ő színvonaluk is nő. És ahogy nő az életszínvonal, úgy lesz szükség egyre több autóra stb... Megnő a fogyasztás... akármi...
    Nemtom pontosan, indiában v. kínában dobták piacra azt a 3-400 ezres autót. Pont az ilyen embereknek, mint a Kínaiak. Kicsi, egyszerű, és nagyon olcsó!
    És akármennyire is lassú, vagy nem túl gyors a Kínai életszínvonal növekedése, azért az a 1,5 milliárd ember elég sokat nyom a latban.

Új hozzászólás Aktív témák