Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Időnként előveszem a chuwi hi8 tabletemet és megnézem, hogy az sdio-ra kötött perifériáit képes-e már kezelni az aktuális kernel. Nos, az ubuntu 19.04-esben lévő 5-ös kernellel már sikerült majdnem teljesen működésre bírni.

    De ez botrányosan lassú. A régi core2duo thinkpad t61esem köröket ver rá. Linux alól nem megy folyamatosan egy 720p youtube videó sem, még firefox alól sem. (chrome alapból tiltja a hw gyorsítás kihasználását linuxon). A t61esen legalább firefoxszal 720, esetleg fullhd vp9 videó is ment procierőből.

    A windows elmegy rajta, türelmesen. Valamivel jobb felhasználói élménnyel. Épp múltkor telepítettem rá a friss 10-et, mert ki akartam próbálni a miracast módját.

    De mivel nekem se a win, se a linux nem fekszik a számpmra nehezen használható érintőkijelző megoldásaikkal, így visszakerül a polcra addig, amíg az android x86 projekt át nem vált 5ös kernelre, hogy akkor adjak neki egy esélyt. Régebben android 4.4-gyel sokat használtam, de mára a bugos inteles, arm emulációs megoldással, régi rendszerrel sok alkalmazás nem fut rajta, esetleg kézzel újratelepítgetve az apk-k megfelelő verzióit (tévedésből valamiért armosat tesz fel a storeból, az x86 helyett, bugos). A lényeg, hogy androddal ez még egész vállalható volt, bár a mai rendszer nem tudom mennyire lenne gördülékeny vele.

    Részemről nem javasolnám ilyen régi és elavult atom tablet procis eszköz vásárlását manapság. A teljesítményük fele a notebookos atomoknak, amelyek szintén elég gyatrák. Vannak már modernebb intel socra épülő megoldások is. Csakhogy a minigépes hájp miatt annyiba kerülnek, mint egy rendes gép. Akkor meg már jobban megérheti egy pár éves üzleti notebook. Az bővíthető, kompatibilisebb, akkuja van ezért szünetmentesített. Arra is köthető külső megjelenítő, egér és billentyűzet. A dokkolók is olcsók a régebbiekhez és csomó dolog ráköthető.

    Ha teszthez direkt le akarod lassítani, akkor meg le lehet venni 800Mhz-re a órajelüket a biosban, de akár inteles progival a szorzó vagy power limit is visszavehető.

    A raspberry pi jópofa meg minden. De az arm alapú. Ha pécére és windowsra fejleszt, akkor nem megy vele sokra. Ha esetleg nem okoz gondot a platformkülönbség, akkor sem lehet az armon futtatott program alapján nagy következtetést hozni az x86-oson futtatott termékről. Egészen más optimalizációkat tartalmaznak a fordítók a különböző platformokra. Arról, hogy az egyiken elég jól fut, a másikon még lehet valami lassító akadály, amit korrigálni kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák