Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pintermiki

    csendes tag

    6mpx fölött minden parasztvakítás. Ha bármelyik gyártó meg merné lépni, hogy egy elég nagyméretű szenzorra csak 6mpx-et rak, a fölé megfelelő lencserendszer, a világ királyai lehetnének, mivel a képminőséget az egekbe tudnák emelni! De nem. Csökkentsük a szenzort, aztán pakoljuk tele pixellel, mert az egybites vásárlónak az kell. Arról az egybites vásárlóról beszélünk, aki életében nem hívott elő papírképet, és aki csak telefonon, vagy esetleg monitoron nézi vissza a képeit! (A monitora 2-3 megapixeles felbontású). Akkor mi a lófsznak kell 30-40-50-100 mpx? 20 még azt mondom, oké egy kellően nagy szenzoron, pixel összevonással 8 mpx, legyen, de mondom, 6mpx bőven elég lenne mindenre. Arról nem beszélve, hogy több lencsére sincs igazából szükség (a parasztvakításon kívül). Pl Nokia N80-ban megoldották egy mechanikus csúszkával, hogy makróra húztam a cuccot! Egyszerűen érthetetlen, hogy miért a gagyi felé mozdul el a hordozható képalkotó iparág a telefonos piacon! A lencsék zöme (nagylátó-makró) csapnivaló képeket készít, csak odateszik őket, mert divat.

  • pintermiki

    csendes tag

    Egy 1cm-es telefon nehogy azt mondd nekem, hogy zavaró! Abba pedig bőven lehetne bármit pakolni, nem kell oda 2 cm, a Lumia 950-es is olyan 8mm volt és simán belement egy 1/2,4es szenzor meg 6 lencsés optika. Inkább legyen egy kicsit vastagabb egy telefon, de képes legyen megfelelő képalkotásra. Ugyanis a telefonok 95%-a tök ugyanaz! Egy átlagfelhasználó számára teljesen mindegy melyik, pont ugyanonnan, pont ugyanazokat az appokat telepíted rá, és pont ugyanúgy használod, az egyediség legkisebb igénye nélkül (persze most jön majd valaki, hogy nem... nem úgy van. az egyik pont 0,03 másodperccel hamarabb nyitja meg az appot... az fontos nekem, mert az életem múlik rajta)! A különbség, a lényegi különbség a képalkotásban van mára. Minden más csak máz. És nagyon rossz irányba indult el az egész iparág a gagyi soklencsés szemtérevaló képalkotással (széles és makró lencsék), illetve a megapixelek hajszolásával.

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz Polarstar #23 üzenetére

    Erre gondol, főnök úr? :DD

    Bizony nem lenne rossz az irány. Nagyon szerettem ezt a PDA-t, mind a mai napig működik, most lusta voltam előkeresni az akkut és bekapcsolni :)

  • pintermiki

    csendes tag

    válasz Bici #49 üzenetére

    A zajjal nincs baj! Sőt! A legtöbb gyártó sajnos a képzajt ördögtől valónak tartja és szétszűri, utána meg túlélesíti a képeket. Komolyan mondom, nekem szinten szexuális örömöt jelent egy-egy olyan kép megtekintése (mobilos kép) amely 100%-on zajos, de részletgazdag. Ez a szűrök/élesítek a képalkotók loudness warja, komolyan mondom. És nem csak a kis, fotózásban amatőr gyártók estek ebbe bele, de pl anno a Nokia is. Kihozták akkoriban az új Camera appjukat és olyan fs algoritmust írtak rá, hogy pl egy 830, 930-as telefon képei szó szerint ocsmányabbak lettek tőle.

Új hozzászólás Aktív témák