Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #40 üzenetére

    Ha megnézed a tesztet a gyorsabbak nagy része 70-80 fok.
    Ezeket sajnos szinte kivétel nélkül hűteni kell mert tutira fognak throttlingolni.
    Nálam Samsung 981-esek futottak, 65 fok körülre próbálja leszabályozni magát tehát gyárilag sok a grafikonon is látható 70-80 fok és alapesetben is adott a throttling.

    És akkor ez csak desktop gép, notiban is használom. Ott pl. ki kellett próbálnom, hogy a hátlapon kb. felette lévő szellőzőráccsal jobb, vagy ha feltapasztom 1mm-nyi gap paddel a hátlap fémfóliás belső oldalára. De így is úgy is fel tud melegedni 75 fok fölé masszívabb terhelésre.

    Most MP510-em van, ez hűvös, nincs ilyen gond vele.

    Szóval amit írsz, hogy ész nélkül hűtűnk mindent, sőt, nem csak a 70-90 fokoktól, hanem van aki a 60 fokoktól is tart... ez általánosan igaz lehet, de itt is inkább eszközfüggő, hogy minél kell figyelni rá és minél nem. Az NMVe-s SSD-k pedig inkább az előbbi kategória.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Kansas #40 üzenetére

    Az mindegy, hogy mennyire megy fel, ha valaki hűti, akár szobahőmérsékletre is az SSD-t, azzal szerintem csak jót tesz neki, hisz kisebb lesz a hőmozgás, tehát kevésbé fárad az anyag(mi ezt tanultuk anyagismeret órán, de mivel rég volt, azóta lehet változott valami). Az, hogy ez megéri e mondjuk pénzt és időt nem kimélve hűtőt eszkábálni rá, az megint más kérdés, de akkor tényleg sarkos volt az a kijelentés, hogy a hűtéssel ártunk neki.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Healbacsi

    őstag

    válasz Kansas #40 üzenetére

    Lehet en ertelmezem felre (olvastam az ujabb hozzaszolasod is), de a cikkben, epphogy javasoljak a hutest.

    Emlited, hogy nem szerencses ha stabilan nagyon alacsony homersekleten van tartva. Viszont a tel kivetelevel meg idle modban is alig van 40 fok alatt a homerseklet (hutessel). Amint hasznalni kezdi az ember a drive-ot, akkor azonnal felszokik a homerseklet.

    Szerintem minel magasabb teljesitmenyu az ssd, es minel inkabb hasznalva van (rendszer, jatek, stb), azonnal felkuszik a homerseklet. A cikk ezert is javasolja a hutest. A nagyon alacsony homerseklet csak idle modban szamottevo, azaz mondhatjuk, hogy az eszkoz mukodik, de minek. Igy egyertelmuen karosodik, hiszen ugyanugy telik az elettartama, es nincs kihasznalva. Az eletartam/homerseklet viszony szerintem sokkal inkabb ezen a vonalon okozhat problemat.

    En biztosan tennek hutest (ha lenne, egyelore sata-s ssd-im vannak)

Új hozzászólás Aktív témák