Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz makkmarce #38 üzenetére

    Nem gondolom. Azt gondolom hogy túl sok hűtés nem tesz jót nekik, ugyanúgy ahogy túl nagy meleg sem. Igen, azokra az SSD-kre amik hajlamosak magukat 70°C fölé fűteni, kell egy hűtőborda. Sokukon van is gyárilag, de ha nem lenne, sok alaplaphoz jár manapság legalább egy gyári(pl. Giga Aorus)
    De ha ezt a cikket megnézed, a NAND-ok pont nem mennek 70°fölé hűtés nélkül sem, csak a kontrollerek. Azokat pedig egy pillanatig nem vitattam, hogy hűteni kell.
    De egyesek már "izzó" 40°C-t(!) említettek, látszólag irónia nélkül(vagy ha van, nekem nem jött át), cégek vízhűtést gyártanak a pöttöm m.2 SSD-kre, és szerintem ez már túlzás, a vásárló beetetése, a "PC masterrace" meg bekajálja, sőt terjeszti az igét...

    Azt mondjuk elismerem, túl sarkosan fogalmaztam a #14-ben, annyira nem kellett volna...

    #39: én erre azt csinálom, hogy az SSD-im hosszú távú egészsége érdekében 8-10%-kal kisebb méretet osztok ki a partícióknak(nem szigurúan, gyakorlatilag kerekítek, 256 helyett pl 230GB-t, 500GB helyett 450-et), hogy akármi miatt beteljen is a partíció, a lemezen maradjon szabad terület wear leveling-nek, TRIM-nek. Nem csak Kingston SSD-n, olyanom nem is volt soha, de Intel, Crucial, Samsung, Toshiba igen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák