Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz leviske #34 üzenetére

    Azért, ha a Microsoft-on múlik, akkor a cloud nem fog ilyen komoly szerepet kapni a későbbiekben.

    Az MS valóban klasszikus szoftverekben gondolkozik, de amint beindul majd komolyabban a webes alkalmazások piaca, minden bizonnyal ő is rá fog állni az új modellre kis késéssel (mint ahogy a live-nél láttuk, a gugli szolgáltatásainak sikereit látva kénytelen volt ő is bekapcsolódni ha hosszútávon is piacvezető akar lenni).

    Emellett tartom magam hozzá, hogy azt a hardverigényt, amit a jövő játékai igényelnek, nem tudják majd a szolgáltatók megfelelő mértékben, gazdaságosan (az OnLive buktája azt hiszem bebizonyította, hogy a havidíjas modell nem működik...) kiszolgálni.

    Arról szó sem volt, hogy a renderelés a szervereken történne, az OnLive modellje szerintem is abszurd, a valóságban működésképtelen, akármilyen irányból is (hardver, sávszélesség, minőség, játékélmány) közelíti meg az ember (ettől függetlenül buktáról MÉG nem beszélhetünk, mert még nem indult el a szolgáltatás - legalábbis nem tudok róla). Itt bizonyos részfeladatokról (mint a már említett AI), illetve a játék elemeinek szerveren történő tárolásáról volt szó.

    Az egész renderelést a szervereken végezni hülyeség, mert a hardver olcsó, a sávszél drága. A végfelhasználó készülékében több mint elég kraft lesz a megjelenítéshez (egy iPhone már most is hozza jóformán a 10 évvel ezelőtti játékok grafikáját, na mármost ezt a teljesítményt tessék Moore törvénye alapján extrapolálni), ellenben egy nagy felbontású, veszteségmentes kép akadásmentes streamingelése hihetetlenül nehéz, IP alatt a mai infrastruktúra mellett megkockáztatom megoldhatatlan technológiai feladat. Attól a sávszéltől még több mint egy évtizednyire vagyunk (lehet van az kettő is), ami ezt kiszolgálni képes.
    És akkor a késleltetésről nem is beszéltem még.

  • julius666

    addikt

    válasz leviske #38 üzenetére

    A kérdés számomra csak az, hogy ha a játékokat kivesszük, akkor mely alkalmazások maradnak terítéken, amik az átlag felhasználók szempontjából fontosak? Az átlag felhasználó számára lényeges alkalmazások már mind jelen vannak "cloud" formában, ezért is mert belefogni a Google a Chrome OS-be. Esetleg az adat és beállításszinkronizációt lehet magasabb fokra emelni, de ebben meg a paranoiásabb réteg egész biztosan nem fog részt venni.

    Legfőképpen azok, amik már valóban most is megvannak. Viszont tudásban többnyire messze elmaradnak az asztali társaiknál, leginkább az offline futtatás hiányában, de egyéb komponensek is szerepet játszanak. A HTML4.01/XHTML1.0 egyszerűen komplexebb, komolyabb felhasználású alkalmazások fejlesztésére alkalmatlan. Mindamellett eddig a böngészők javascript motorjának a sebessége is erősen szűk keresztmetszet volt a felhasználói élmény szempontjából. Amikor az új, jelenleg béta fázisban lévő böngészők kijönnek, rövid időn belül a felhasználók nagy többsége már HTML5 képes, sebességében megfelelő böngészők alól fog netezni, akkor majd minden bizonnyal a komolyabb webappok fejlesztése is beindul. A webes alkalmazások fejlesztése valószínűleg az elkövetkezendő évek húzóipara lesz szoftverfejlesztés terén.
    Gyanítom, sok jelenleg Java-ban, C#-ban fejlesztő cég át fog állni. Ha egy költségvetés-készítő, könyvelős progit simán meg lehet majd írni HTML5 alá is, akkor minek vackoljanak vele Java alatt? Persze először egy jó IDE kell, sajnos ilyenről még nem tudok.

    Bár én ezt a játékok beli részleges ködöt kb úgy tudom csak elképzelni, mint az Ubisoft félre DRM egyfajta továbbfejlesztése.

    Igen, nagyjából én is olyasmire számítok, annak a továbbfejlesztésére.

    Az OnLive-ról meg én úgy tudtam eddig, hogy Júniusban indult el és asszem már Augusztusban, vagy Szeptemberben bejelentették, hogy a szolgáltatás havidíja megszűnik és megpróbálják a játékok eladásából fenntartani magukat. Én ezt -ahhoz képest, hogy konzol piac gyilkosnak kiáltották ki- bukásnak veszem.

    Valóban, én tévedtem, úgy emlékeztem, augusztusban volt itcafén hír róla, de megnéztem és az márciusi volt. :B
    Ott leírtam a problémákat vele kapcsolatban, le is lettem huhogva, úgy néz ki nekem lett igazam. Erős a gyanúm, valami piszok nagy lehúzás állt a dolog hátterében, az ötlettel meg lehetett jó sok befektetőt nyerni, akik aztán futhatnak a pénzük után. Ennyire nonszensz, megvalósíthatatlan ötlettel normális szakmabeli nem jön elő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák