Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @Tyrel: Nem kell kint az űrben szétlőni, várják meg amíg kicsit közelebb jön, aztán valami Patriot-szerű rendszer leszedi az esetlegesen veszélyes darabokat.

    1.: Nem így működnek a rakétaelhárító rendszerek. Azokat vagy visszatérő, vagy még a ballisztikus pályacsúcs közelében lévő robbanófejek tönkretételére terveztek. Csodát nem fognak művelni egy, a robbanófejekhez képest papírvastagságú anyagból álló űrállomással.
    2.: Mire várnál még? Cirka 150km magasságban már pár óra alatt lefékeződik annyira, hogy belép a sűrű légkörbe. De ha 150km magasságban eltalálod egy rakétával, a keletkező repeszek több száz km-es magasságba is felrepülhetnek - vagyis plusz veszélyt hozol létre a világűrben keringő űreszközök számára...

    @KrenAtesz: Egyébként nyilván nehéz megbecsülni, de ha mondjuk itt az utcába csapódik be, milyen károkat tud okozni?

    Nem fog gigászi pusztítást okozni, sacc per káb mint egy közepes méretű repülőgép lezuhan, mínusz üzemanyag. Egy gyengébb épület tetőszerkezét simán átüthetik a masszívabb darabok (pl. tartályok), amik túlélik a zuhanást. Autókat, szabadban lévő tárgyakat megrongálhatják. Szóval azért alá ne állj.

    @Hieronymus: Nem tudtak volna vissza menni hozzá és megjavítani illetve üzemanyaggal ellátni?

    A kérdés jó, ha úgy vélték volna, hogy megoldható, feltehetően megteszik. Csak hát azért egy irányítás nélküli űrállomáshoz csatlakozni nem egy gyalog-galopp. A Szaljut-7 esetében megcsinálták a szovjetek, közepes méretű bravúr volt tőlük.

    Én arra tippelek, hogy vagy olyan jellegű a műszaki hiba, amit nem lehet hatékonyan és egyszerűen orvosolni, vagy pedig túl kockázatosnak ítélték.

    @Bici: Azert arra kivancsi vagyok, hogy az USA (es egyeb orszagok) hany hasonlo esetet produkaltak eddig. Gyanus, hogy voltak hasonlo, akar ennel komolyabb gondok is, csakhat amikor ok hibaznak, az a fejlodes termeszetes velejaroja, ha masok, akkor azt felkapja a sajto.

    Sok hasonló történt, az 1970-es években a szovjet űrállomások közül három is így érte el a végzet, illetve ahogy arnyekxxx is írja, a Skylab is hasonló véget élt meg.

    Ami miatt ez téma, az az, hogy azért az 1980-as évek óta szépen lassan eljutottak oda, hogy egy ilyen nagyobb űrkomplexum deorbitálása alaposan megtervezett és precízen végrehajtott művelet szokott lenni. Abban teljesen igazad van, hogy a média felhajtja az ilyen problémás eseteket, de hát több száz olyan műhold kerint LEO pályán, ami hasonló szinten irányítatlanul fog belépni a légkörbe - csakhogy azok azért egy-két mérettel kissebbek.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák