Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz borg25 #158 üzenetére

    Pontosan: ha a hatalmat kritizáljuk, a képben mindig ott van a nép is, és szerintem nem csak a "szegény" nép.
    Pl. Mo-on sem zavarja a szavazók többségét, hogy full orosz befolyás van.

    Kína nehezebb ügy, hszen diktatúra, ráadásul szegénység van/volt, és tekintélyuralmi a szemlélet.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • nyisziati

    veterán

    válasz borg25 #331 üzenetére

    Ezeknek az állításaidnak nincs köze ahhoz, hogy hol van diktatúra és hol van demokrácia.
    Az Amerikai Egyesült Államok nem tökéletes, senki nem mondta, hogy az. DE NEM DIKTATÚRA. VALÓS DEMOKRÁCIA, ahol a politikusok felelősségrevonhatók.
    Kínában (vagy nálunk a gulyáskommunizmusban) ilyesmiről szó sem volt.

    Az meg, hogy egy politikus rövidtávú érdeke ellentmond az ökológia hosszútávú érdekének, már régi probléma, már a '70-es, '80-as években is feszegették. Akkor ugyan még csak ózonlyuk volt és savas eső, de már pedzegették az üvegházhatást is.
    Ez persze rendszerszintű probléma, de a megoldása sajnos nemigazán lehetséges. Hiába jönnek Greta Thürnbergek a nagyhatású beszédeikkel, a politikusok mindaddig nem fognak lépni, amíg körmükre nem ég a gyertya.
    De ez az USÁ-ban és Kínában is így van, sőt, Kínában sokkal durvább a környezetszennyezés, mint Nyugaton, de csak kis lépésekben haladnak előre környezetvédelem terén.

    Nyugaton, a demokráciában, jóval tisztább minden, mint a fejlődő országokban, ahol diktatúra van, és - ELVILEG! - csak annyit kéne tenni, hogy a diktátor beszól a termelő cégeknek, hogy meddig mehetnek el a szennyezéssel.

    Ezen is érdemes elgondolkodni, hogyan lehetséges az, hogy egy jólműködő demokrácia előbb rákényszeríti a termelő cégeket a környezetbarát termelésre, mint egy diktatúra.


    "S az is lehet, hogy csak úgy tudunk túllépni a mai kihívásokon, hogy ilyen irányító rendszerrel megfigyeljük az embereket, s rákényszerítjük, hogy hosszú távon jó dolgot akarjon, s ne lázadozzon azért, hogy most kicsit dolgozni kell, hogyha jön a baj, felkészülve álljon ott."

    Őőőőőőő... Hány éves vagy?
    Tudtad, hogy a "proletárdiktatúra" pontosan ezen megfontolás mentén "működött"?

Új hozzászólás Aktív témák