Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz bkercso #164 üzenetére

    Ja, papíron még az van. Hát én ezt úgy hívom, hogy irányított demokrácia.
    Papíron sajtószabadság is van, hiszen nem akasztják az ellenzéki újságírókat hétfőnként a Kossuth téren, viszont óriási az ellenszél, ott és úgy szivatja őket a rendszer, ahogy lehet.

    (#169) Agyturbina: Ja, csak nem mindegy, hogy a pontrendszer egy zárt szolgáltatási körre vonatkozik, releváns egzakt mutatókkal (pl. hitelképesség megállapításánál a jövedelem, fizetési hajlandóság, stb), vagy az élet minden területére kiderjedő, és hasraütős véleményekkel. (mennyire lojális a rendszerhez, stb)

    Profilozás: Ja, csak attól, mert lesz rólad egy személyiségprofil, ettől még fogsz tudni moziba menni, buszjegyet venni, alkoholt venni, utazni, stb.

    Pirate Bay: az, hogy egy illegális szolgáltatás elérhetőségét korlátozzák, még nem feltétlenül lesz rendőrállam.

    Ettől függetlenül én is az gondolom és mondtam is korábban, hogy mindenki ugyanabban mesterkedik, ugyanaz a hatalom belső motiváció, csak a mérték nem mindegy.

    Mert míg a nyugati módszereknél a kiépülő rendszerben _benne van a potenciál_ hogy rosszra használják/visszaélnek vele, a kínaiban gyakorlatilag ezért építették ki.

    (#183) borg25: Mindennel így van. régebben volt egy időszak, amikor több ázsiai filmet meg dokumentumfilmet néztem, egy idő után is meg tudtam már különböztetni, melyik thai, vietnámi, kínai, japán, mongol, stb. Rááll az ember szeme.
    Nekem pl. az a fura, hogy az ázsiaiaknak minden európai egyforma. Pedig mi látjuk, hogy szőke,barna, nagy az orra, széles az állkapcsa, stb. Ők ugyanúgy vannak a sajátjaikkal. (kivéve hajszín :) )

    De pl. ha valaki nem kávézik, vagy nem sörözik, akkor minden kávé/sör egyformán keserű, ugyanolyan ízű.. De ha az ember beleássa magát, sokat tapasztal, akkor elkezdi megkülönböztetni az ízeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák