Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz Abu85 #8 üzenetére

    wddm 2.0 előtt, pl win7-nél ragyogóan kilehetett aknázni a teljes rendelkezésre álló mennyiségét.

    Egy szűk, de létező szegmens (smb gpu based render farmok)szÍv ezzel régóta.

    Nyilván a hegyomlásnyi clustereknél, tcc-s driverek futnak linux alatt, és nem konzumer, hanem quadro meg tesla megoldásokra épÍtenek.

    Ennek ellenére amikor az octane megjelent, majd a redshift kb piacvezető lett, sokan fellélegeztek, h. most már emberi pénzből is remek dolgokat lehet épÍteni, aztán egyszer csak a rendszereknél, a vram 80%-a lett csak kihasználható. Szóval, ahol volt 48, ott lett 39, ahol volt 24, lett 19.2 és stb... Eléggé átkellett nem kevés workflow-t dolgozni emiatt.

    Értem én, hogy a render engine fejlesztől az MS-re mutogatnak az MS, meg az NVIDIA-ra. De alapvetően nem úgy tűnik h. az nv fosztja meg a usereket a kártyán lévő VRAM-tól.

    Make things work

  • X Factor

    addikt

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    Ezért linkeltem a technet-es cuccot, ahhol részletesen beszélnek erről.

    Mindig egy szelet, igazából 2*10% levan csippentve a vram-ból azon a kártyán, amire kijelző van kötve. DX alatt ez nem okoz problémát, mert úgy van megÍrva az implementáció, hogy ezt felülÍrhatja.

    CUDA alatt ez nem történhet meg, ráadásul, ha még egy kártyán befoglalná, nem is lenne probléma, mert a legtöbb esetben, 4-6 vagy akár 8 kártyás rendeszerkről beszélünk és együtt lehetne vele élni, de, hogy még 3 kárytán is ugyanúgy csak 4.5GB látszik a 6-ból, azért elég zavaró.

    Izzadhat az NV, illetve az összes gpu based renderer, mert h. a hiba mindegyiknél fenn áll (VRAY, ARNOLD, FSTORM, IRAY, OCTANE, REDSHIFT). Idáig jó volt, wddm 2.0 óta nem és a fejlesztők nyialtkozata szerint is sajnálják, de ezt nem tudják megkerülni.

    Az utolsó válasz az volt, h. legyen egy átlagos ws, és a rendert külön bontani és ott linuxot felrakni, ott nincs probléma, vagy win7.

    Make things work

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #30 üzenetére

    Én értem, hogy mire gondolt a költő (itt most csak egy ilyen apró, nagyon specifikus feature-ről van szó), de... némi sarkítással ez az idézet valahogy úgy hat, mint ha azt írnád, hogy az nVidia (összességében, nem csak egy apróság kerein belül gondolkodva) "nem tud semmi értelmeset letenni az asztalra" (konyhanyelven: "a Pascal egy értékelhetetlen sz@r, dobjad kifele, vegyél Vegát"), ami azért, hát mégis csak lássuk be, hogy... khmmm...

    Amúgy ha már...

    Nem lehet valami debug opcióval letiltani a Win10 HDR kezelését, hogy 1703 után is az NVAPI féle HDR módot használják a programok (amik tudják) a Win10 féle új "szabványos" HDR helyett?

    Ki akartam próbálni a ME:A-t, de csak a Creators frissítés előtt megjelent driver-el megy a HDR (amivel eltűnik a Windows asztalbeállításokból az "advanced color"), azzal viszont megannyi más grafikai hiba van az adott játékban HDR-től függetlenül (pl. átvillog zöldbe/feketébe a kép, főleg cutscene-ek alatt, de random is), nem beszélve arról, hogy másra is használnám a gépet (amire megint csak nem a legjobb egy 8+ hónapos driver).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #32 üzenetére

    Ötletelni is nehéz felhasználóként, hogy ki mire számított itt. :U

    Talán az nVidia-t és az MS-t sem érdekelte, hogy mi lesz a meglévő programokkal (frissítsenek az új API-ra, ha akarnak, vagy "így jártak"), vagy mindketten a másiktól várták (illetve várják a mai napig, már 7+ hónapja), hogy ezeket kivételként kezelik valami kompatibilitási móddal.

    Tippre az MS fejjel a homokban a gyártókra bízta a saját API-jaik tákolását.
    Az nVidia pedig azt hitte, hogy jó lesz, ha a régi programoknál is egyszerűen hagyják, hogy a Windows átlökje a kijelzőt HDR-be (mikor a program meghívja az NVAPI-t, ugyan az történik, mint ha a Windows-tól kérnék a váltást), és majd "véletlenül" jól tűnik elő a program képe a kijelzőn, mert fullscreen módban nem ereszti majd rá a Windows asztalkezelő a szoftveres SDR->HDR konverziót a képre akkor sem, ha igazából nem ismeri azt fel HDR-nek (mert nem jelzi ezt felé számára érthetően a program).
    Ugyanakkor a Windows ehelyett mindig visszavált SDR módba, mikor fullscreen-be vált egy program (akár játék, akár pl. a madVR, pedig utóbbi elvben mindhárom API-t ismeri: AMD, nVidia, Windows...). Ilyenkor kéne a driver-nek HDR módba tenni a kijelzőt, de ez nem történik meg (azt hiszi, hogy a Windows majd abban tartja).
    Az ablak móddal pedig nyilván az a baj, hogy konvertálja a Windows, mert nem tudja, hogy az HDR program lenne...

    A 378.92 driver-el a friss Windows-ban is eltűnik a Windows féle HDR mód, ilyenkor működik is a játék HDR-ben, pont úgy ahogy pl. a madVR is.

    A madVR egyébként fura új driver-ekkel, mert ha átvált fullscreen-be, amitől a Windows visszazuhan SDR-ba, akkor ránézésre megpróbál NVAPI-val váltani. Tippre még a MEA is megpróbálja néha ugyan ezt, de ilyenkor a driver szerintem csak a Winodws-nak kiabál, hogy váltson ő, az meg azonnal visszazuhan SDR-ba (miután kiugrik a program fullscreen-ből egy pillanatra és vissza....). Ettől néha le is fagy végül a driver/windows (reset kell, mert sokáig villog a kijelző és végül elfeketül minden, még a második SDR-only kijelzőm is).

    Szóval igazából szerintem az lenne most a felhasználóknak a legkényelmesebb megoldás, ha valami registry kapcsolóval teljesen le lehetne tiltani a Win10 HDR módját, akár a Windows, akár a driver oldaláról indítva a "mókolást", és akkor egyszerűen mennének a régi programok az NVAPI HDR móddal, ahogy eddig.
    Ezt mondjuk le lehetne tesztelni egy Win10 LTSB és friss driver kombinációjával.

    Amúgy még kis megjegyzés: igazából nem egészen működik hibátlanul az NVAPI HDR módja 378.92 driver-el se, mert találgatás alapon akkor néz ki jól a kép, ha az nVidia driver-ben Full Range RGB-t állítok be, a TV-nek viszont azt mondom rá, hogy Limited Range. Csak mivel az YCC mindig Limited, így a 4:4:4 helyett valami másról kell lemondani (pl. 2160p60 vagy 1440p60 helyett csak 1080p60 fér be, esetleg 60 helyett 30Hz, netán 10 helyett 8 bit, de utóbbi nagyon gáz, mert a GPU nem ditherel, hanem kerekít/vág). Ezt filmlejátszóban még nem nehéz megkerülni (bár biztos nem tesz jót a képminőségnek), de játékban már komplikált (akár csak megítélni is nehezebb, hogy mikor jó, mert nem tudok olyan egyszerűen betölteni a játékon belül egy szintetikus tesztképet...).

    Szóval van baj rendesen, de a Microsoft egyelőre többet ártott, mint használt.

    A legnagyobb baj viszont biztos az, hogy legtöbbeknek elképzelésük sincs, hogy egyáltalán mit várnak és mikor hogy kellhetne beállítani a kijelzőjüket, hogy esélye legen jónak lennie a képnek (lásd limited/full range probléma), így biztos nagyon sok hibajelentésnél vagy csak ezt az a hibát jelentik, vagy a support hiszi azt, hogy pusztán erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák