Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az nem tetszik ezekben, hogy a Samsung egyébként sem foglalkozott ezzel különösebben soha a consumer vonalon (beleértve a Pro-t, ami azért részben "small business"szint is), de az M2 formátumú NYÁK-ra nem is nagyon férne fel pár kis kondenzátor, ami elhajtja a cuccot, míg kiüríti az írási gyorsítótárat áramkimaradás után.

    Nem biztos, hogy emiatt van, és nyilván nem megbízható statisztikai minta, de a régi Intel vezérlős SSD-imen, amiknél hirdette is az Intel, hogy nagyon pici a write cache és vannak hozzá kondik, azokon gyakorlatilag sohasem vált inkonzisztenssé a filerendszer áramkimaradás, vagy rendszerpánik okozta reset, stb után, míg a Samsung, vagy akár annak idején SandForce vezérlőseken, amik mellett nincs kondi, azokon egyértelműen az a saját kis szűk mintás tapasztalatom, hogy sokkal érzékenyebbek, mint akár a hagyományos desktop HDD-k (amiken akár nagyobb is a write cache, és szintén nincs saját szünetmentes áramforrásuk, viszont valószínűleg kevesebbet "bűvészkednek" a cache tartamával a vezérlőik, így ha félbe is szakad az írás, akkor is kevéssé lesz inkonzisztens a filrendszer, mert nincs annyira megkeverve a sorrend és újracsoportosítva a várólista, mint a "szuperokos" SSD vezérlőknél), szinte borítékolva van egy kisebb-nagyobb filerendszer sérülés egy ilyen baleset után.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #15 üzenetére

    Ez a baj, hogy ha akarnák is problémás lenne. Azt hiszem most az Intel sem tesz kondit semmilyen M2 SSD-re, csak a rokon lelkű, de teljes PCI-E kártyákra. Azok viszont most eszméletlen árakon mennek a mai körképhez képest (tudom, a SATA2 SSD-ik sem voltak olcsók új korukban, de mikor beindult az ipar és jött a SATA3 is, akkor szépen lement a használt áruk, és ma sok gyártónak van sok terméke mindenféle ársávba, "bármit" pedig nem ér meg az ilyesmi otthonra, még ha meg is ment néha kellemetlenségtől).

    Valamikor régen még nekem is volt vizes blokkom DDR2-es tuning RAM-ra. Akkoriban még lehetett, és típustól függően "kellett" is tolni nekik a feszültséget (jóval a szabvány felett, és még tovább), nem úgy mint ma, hogy ki is nyírnád vele az integrált vezérlőt és a RAM amúgy se menne vele sokkal jobban. Bár miután megvolt úgy egy évig, utólag beláttam hogy talán felesleges túlzás volt és DDR3-nál már eszembe sem jutott.

    (#19) atus72

    Lehet, hogy épp a matrica az a csoda réteg, ami elvezeti a hőt. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nkmedve #40 üzenetére

    Nem értem a problémád, hogy otthoni használatnál miként lehet ez probléma.
    Ha pedig szerver/munkaállomás jelleggel akarsz használni (akár otthon, akár munkahelyen) egy nem oda tervezett cuccot, akkor szerintem az a legkisebb kompromisszum, hogy biztosítsd a kellő légmozgást és esetleg fabrikálj rá otthon hűtőbordát is, ha szükséges. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -FreaK- #42 üzenetére

    Attól én még nem látom, hogy egy consumer, vagy akár fapadosabb üzleti notiban hol jelenthet ez problémát. Ezekben szerintem maguktól nem melegednek annyit, hogy ettől lassuljanak, ha pedig valami más melegíti fel őket, akkor is bőven elég még a visszafojtott sebesség is.

    Mit futtatsz ezeken, amik perceken át pörgetik az SSD-t és a CPU/GPU-t is egyszerre? (Ahhoz, hogy a CPU felhevítse az SSD-t, ahhoz nem lesz elég az idle CPU.)
    A leg IO intenzívebb dolog ezeken szerintem a boot-olás és a hibernálás/visszaállítás, amik ilyen sebességekkel bőven 1 percen belül lezajlanak (és hidegen indulnak, vagy ki is kapcsolnak, mire felmelegednek), minden másnál a CPU(/GPU) a gyenge pont (vagy mindentől függetlenül, vagy annak a hűthetősége), egyébként idle közeli állapotban pihizik az SSD (netezés, filmlejátszás, de akár programfordítás, esetleg CAD, ezek általában alig nyúlnak a háttértárhoz, vagy diszkrét csomagokban sergetik meg rövid időkre, míg lementik a munkát a háttértárra, amin hosszasan izzasztották a CPU-t). Talán a családi videók vágása lehet hasonló, de ott sem fog mindkettő egyszerre közel teljes kihasználtságon pörögni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dstern #47 üzenetére

    Itt arról beszéltem, hogy ha olyasmire szeretnél használni egy (most csak hasra ütve mondok számokat de nem túlozni, csak szemléltetni próbálok) 199$ ajánlott fogy. árú terméket, amire igazából a 990$ ajánlott fogy. árú terméket ajánlaná a gyártó, sőt, hivatalosan csak akkor élne a garancia is, ha így, tehát rendeltetésüknek megfelelően használnád őket, és nem a játszós/netezős/irodai gépbe szánt cuccokból próbálnád meg felépíteni akár a kisvállalkozásod szerverét, vagy akár kísérleti/hobbi célból otthon bármi olyasmit, ami netán még egy átlagos szerver terhelésén is túlmutat, mert benchmark rekordokat akarsz döntögetni, vagy legalább is rendszeresen futtatni ilyesmiket pusztán élvezetből, stb.

    Szóval döntsd, hogy kiperkálsz ~1000 USD-t, vagy megpróbálod megúszni ~200-ból úgy, hogy másik 20-ból (de legyen akár 50) még fabrikálsz rajta otthon (de rendeltetésszerűen használva ez nem is kötelező...).

    Amit én szeretek csinálni, ha nagy ritkán sikerül, hogy olcsón, mondjuk a consumer cuccok bolti árán lecsapni viszonylag új és hibátlan állapotban leselejtezett szerver cuccokra (mondjuk van benne kockázat, mert csak próbagaris, de az eredeti ár töredékén szerezhetsz jó cuccokat).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák