Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dealerman

    senior tag

    válasz nkmedve #10 üzenetére

    "Az alacsony fogyasztás és hőtermelés volt az SSD-k nagy előnye sokáig" :U nekem ez újdonság :D ha 50W-ot zabálna egy ssd,akkor se raknék lomha merevlemezt rendszernek ! Tárhelynek is csak azért van még korongos,mert túl drága a megfelelő kapacitás :)

    underground techno will never die

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz nkmedve #32 üzenetére

    Én annyira nem vagyok otthon az ssd-k mélylélektanában, csak úgy nagyjából ismerem a témát.

    Így sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, hogy az első ssd-k nem voltak veszettül gyorsak, viszont arra emlékszem, hogy még ezek is megváltások voltak a laptopokba az 5400-as kereplőkhöz képest. De természetesen a mai termékek már minden téren jobbak.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nkmedve #32 üzenetére

    Szerintem nincs ekkora baj: Egyrészt kevesebbet vár a CPU a háttértárra, többet lehetnek ezek az alkatrészek IDLE állapotban, így közvetetten csökken a fogyasztás, nő az akku idő.

    Másrészt ha elosztod a sávszélességet a fogyasztással, jobb hatásfokot kapsz, mint egy sata3-as ssd-nél.

    pl.: 3200MB/s / 8,4W vs 540MB/s / 2,2W

    Harmadrészt ez a maximális fogyasztás, maximális tempójú írás mellett érvényes, amit a mobil userek az idő nagyon kis részében pl.: memória-kép mentése háttértárra, vagy tömörítésnél tudnak csak kihasználni, nem lesz a munkájukra jellemző állapot.

    Ha olyan szélsőséges esetet vizsgálunk, ahol eddig a CPU és a hátértár is 100%-on van terhelve folyamatosan, akkor csökkenhet M.2-vel az alkuidő, viszont a rövidebb akku idő ellenére jóval több feladattal tud végezni a gép, egy feltöltéssel.

    Nem tudom pontosan hogy ezeknek mennyire jó az energiagazdálkodásuk, idle mennyire tudja leszorítani a fogyasztást, de azt azért elvárom, hogy egy sata3-as szintet alulról közelítse. így a készenléti idő sem csökkenhetne elméletben.

    A gyártó benne hagyott csúcs teljesítményt amit a hőtermelés korlátoz, mert a hétköznapi feladatok, terhelés mellett előny a rövidebb ideig elérhető, de nagyobb sávszélesség, mint az alacsonyabb de stabil, mert hamarabb lehet végezni a task-al.

    (#34) darealkilla: :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nkmedve #38 üzenetére

    Persze hogy így tervezte, mert ha nem így működne, akkor maga az eszköz a korlátozott fizikai adottságai okán túlmelegedés nélkül csak ~1/3 teljesítményt tudna nyújtani 24/7-re, így meg 1 percig elérhető a 100%- teljesítmény, és a feladatok nagy része ennyi idő alatt le is zajlik.
    Ez lenne a jó/ár érték arányú Consumer vonal, ha 24/7-re kell a teljesítmény, akkor fél/teljes méretű Pci-express SSD-t kell venni 10-20X-os áron/GB, ami papíron ugyan ezeket a számokat tudja, de 8-16x ekkora felületre vannak szétterítve a melegedő alkatrészek, és mégis konfigurálhatóra hagyták a TDP-jét 10-25W között, valamint került rá a működés közben keletkező hő elvezetésére alkalmas szerkezet.
    Ezt már be tudod állítani, úgy, hogy a névleges teljesítményének 80%-tudja 24/7-ben, vagy 100%-ot 10 percig, utána 75-80%-ot. Tehát még ez sem tartható a folyamatasoson 100%-on "csak" ~10X hosszabb ideig megy lassulás nélkül mint a M.2-es SSD!

    Értem a "problémád", de sajnos nincs rá megoldása az iparnak :N

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nkmedve #40 üzenetére

    Nem értem a problémád, hogy otthoni használatnál miként lehet ez probléma.
    Ha pedig szerver/munkaállomás jelleggel akarsz használni (akár otthon, akár munkahelyen) egy nem oda tervezett cuccot, akkor szerintem az a legkisebb kompromisszum, hogy biztosítsd a kellő légmozgást és esetleg fabrikálj rá otthon hűtőbordát is, ha szükséges. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nkmedve #40 üzenetére

    Nem tudom megcáfolni, lehet hogy valamilyen más néven szerepel a magican nevű szoftverükben.

    Az M2 eredetileg nem erre az igénybevételre volt tervezve:

    Ez teljesen igaz, M.2-s foglalatból 5db pin-en kapja a 3,3V-ot amelyeknek őszterhelhetősége 2,5A. Ezt 104%-ban ki is használják a 960 Evo 2TB-s modellel esetén.

    A a működési hőmérsékleten belül történő hőingás miatt nem lenne szabad pusztulnia a szilíciumnak, de ami számomra kérdéses, hogy a rétegek közé helyezett réz lap eltérő mértékű hőtágulása miatt keletkeznek-e feszültségek, vagy a két réteg között lévő adhézió/hőátadó réteg menyi méretváltozási ciklust visel el hosszú távon, megszűnik-e idővel a jótékony hatása a réz hőkapacitásának?!.

    A BGA a tokok és a PCB között 100% hogy örül ennek a jelentős és gyakori hőingásnak, de kiszámolták a mérnökeik, hogy az így megtakarítható gyártási költség sokkal jelentősebb, mint azt a pár % meghibásodott terméket kicserélésének a költsége fog jelenteni a garancia idő alatt.

    Laptopban: ha figyelnek rá és a CPU hűtő szívó oldala és a szellőző nyállás között helyezik el az SSD-t, esetleg támasztanak rá külső hőérzékelőt, akkor a bios tudja kontrollálni az SSD hőmérsékletét, a CPU hűtő fordulatszámán keresztül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák