Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz petymeg #549 üzenetére

    A beépített alkalmazások megoldják egymás között a dolgot, tehát hallgathatsz zenét böngészés közben, sőt amikor a böngészőről elváltasz, akkor is töltődnek tovább az oldalak. Ezzel szemben a 3rd party, Marketplace-ről letöltött alkalmazások nem futhatnak a háttérben.

    Nem tudom mennyire ismered, de felhasználói szemmel nézve ez az iPhone OS 3.0-nak felel meg. (Mindenki: ezt nem flamekeltésből írtam, hanem magyarázatként!)

    “All nothings are not equal.”

  • erdoke

    titán

    válasz Karma #546 üzenetére

    Arra próbáltam utalni, hogy nem feltételes módban fogalmaz, talán tud valamit.

    A legjobb aláírás a héten

  • petymeg

    addikt

    válasz Karma #551 üzenetére

    wm 6.1 meg 6.5-ös pda-m volt eddig azokat ismerem. a többit csak felszínesen.

    Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

  • oO7

    őstag

    válasz Karma #551 üzenetére

    Nah akkor egy gyorstalpaló a teljesség kedvéért az iOS 4 és a WP7 multitask -járól

    egy magyar portálról:
    "az Apple összesen 7 darab szolgáltatáshoz engedélyezi a hozzáférést a háttérbe küldött alkalmazásoknak, azonban a programok ezekhez nem kapcsolódó kódjai ilyenkor leállnak - amolyan hibernált állapotba kerülnek. A szoftverre való visszaváltáskor ezek újból elindulnak, mint ha mi sem történt volna"

    • The first one is obvious: Background audio for apps like Pandora—and hopefully Spotify—is a must for consumers, who demand other music sources beyond iTunes. It's good to see that Apple is taking this area into account specifically, just like they allowed services like Netflix on the iPad.

    Voice-over-IP services, for applications like Skype, are also logical, and another thing that consumers demand. Until now, VoIP applications were limited because they couldn't receive calls when they were not active. The developers can even use custom sounds for notifications.

    Background location works at two levels, allowing location applications to be aware of your whereabouts, even if you don't have the app open. Applications like TomTom would run this service in the background, so you can look at other apps while the GPS still tracks where you are. When it's time to take a turn in your planned route, TomTom will tell you using the background audio service. All without having to leave whatever software you are running in the foreground.

    Local notification: It works similarly with other non-GPS apps that need location services in a less active way than a driving app like TomTom. Those apps can use 3G cell-tower triangulation to know exactly where you are, alerting you of friends proximity or things happening around you.

    Push notification was a background task already, but it has been expanded. The iPhone now also supports local notifications. These notifications are generated by the iPhone apps: If a cooking app has a timer, for example, it will be able to alert you when your roasted chicken is done.

    Task completion will allow applications to finish any tasks started before switching to another application. If you are sending or receiving a file in one app, you would be able to switch to another app, and that file will keep downloading.

    Fast app switching will make all running apps instantly available. Rather than having to start them up each time, like now, the apps in iPhone OS 4.0 will be able to sleep, ready to be awaken at the click of an icon in the running apps tray.

    Namost ebből a 7-ből valójában a push notification és a fast app switching azok amik ezt a bizonyos "smart multitask" -ot megvalósítják, ez mindkét rendszernél nagyvonalakban ugyan azok... ezen túl amit én biztosra tudok hogy van a WP7 -ben, az még a background audio...

    lényeg a lényegben, hogy bármennyire is próbálod lealacsonyítani az iPhone OS 3 szintjére, ez bizony sokkal közelebb áll az iOS 4 megoldásához ha már hasonlítgatni akarod... bár attól azért különbözik pár dologban már az alapkoncepció is

    [ Szerkesztve ]

  • sutszi

    veterán

    Na, megvolt a hivatalos bejelentés...Végül szerencsére kikapcsolhatóvá tették a Facebook integrációt a People hub-ban.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • erdoke

    titán

    válasz sutszi #555 üzenetére

    Pontosabban szűrhetővé tették, hogy csak a telefonkönyvben már létező emberkékhez rántson le adatokat.

    A legjobb aláírás a héten

  • Karma

    félisten

    válasz oO7 #554 üzenetére

    Az iOS4 API-jaival se tudtam annyit foglalkozni még, mint illene (kvázi semmit), de azért már az idézeteidben is vannak kisebb ellentmondások, amiket nem értek.

    1) "hibernált állapot, csak rendszerszolgáltatások futnak" <-> "When it's time to take a turn in your planned route, TomTom will tell you using the background audio service."

    Ehhez bőven szükség van az alkalmazáslogika ébrentartására. Legalábbis a location update idejére mindenképp. Mondjuk így belegondolva ez egész reális.

    2) "csak rendszerszolgáltatások" <-> "These notifications are generated by the iPhone apps: If a cooking app has a timer, for example, it will be able to alert you when your roasted chicken is done."

    Ez most vagy azt jelenti, hogy a timereket kiegészítették olyan interfésszel, ami az alvó processzt is felébreszti (azaz függetlenítették a fő eseménykezelő ciklustól) - ami felvetne pár kérdést, mondjuk "mit egészítettek még ki?"-; vagy valami általánosabb csel van itt; vagy valaki hazudik.

    Amíg a Flickr szinkron módon tölti fel a képeket, nem fogom megváltoztatni a véleményemet a verziók kapcsán...

    “All nothings are not equal.”

  • oO7

    őstag

    válasz Karma #557 üzenetére

    elsőre kicsit extrémnek tűnik a magyarázat de ha minden igaz, az van hogy van ez a navigation API ami egy ilyen turn-by-turn navigációt nyújt... ezt az apple megcsinálta... és innentől kezde a tom-tom, az igo, meg minden rendszer EZT fogja használni és nem valami saját megoldást... csak az UI-t fogják fölétolni meg az extra szolgáltatásokat, de magát a navigálást valójában nem ezek az appok végzik...

    hasonlóan zenelejátszáshoz sem full saját készítésű lejátszót használsz hanem a beépített lejátszót használod és csak egy UI-t raksz fölé...

    a második felvetés fogalmam sincs hogyan működik... hogy tud egy háttérben lévő (azaz hibernált) app push notification -t dobálni ?

  • Karma

    félisten

    válasz oO7 #558 üzenetére

    Na elolvastam a dokumentációt az iOS4-ről.

    A mostani felvetéseidnek semmi köze a valósághoz, megfelelő regisztráció után tényleg ébren marad az alkalmazás megfelelő része - igazából ahogy elvárható, csak a UI szűnik meg létezni, valamint a socketek bomolhatnak le, ha nincs ellenlépés. A kérdés az, hogy milyen eseményeket kap az alkalmazás meg - lehetnek location update-ek (ami a jelenlegi helyzet, ergo a navigálást továbbra is a szoftver végzi!), vagy audio buffer visszajelzések (nincs korlát, bármely audio API-val lehet hangot csiholni a háttérben is!), de VOIP esetén sincsen semmilyen központi támogatás.

    A task completion egy érdekes dolog mondjuk, időkorlátot kap az alkalmazás, amíg be kell fejeznie a műveletét. Több giga fénykép feltöltésekor ez problémás lehet.

    A local notifications kétrétű, tényleg van egy időzítős rendszer, emellett lehet egyedi jelzéseket is küldeni a felhasználónak, pl. ha új üzenet érkezett. Hangjelzés, badge meg popup van itt. Mivel teljes értékűen fut a program, nem nehéz ilyet hívogatni :U

    Most látom azt is egyébként, hogy az OSX 10.6-ból sokmindent áthoztak. A blocks nyelvi elemet is (kb. mint egy closure, ha jól értettem). Azt hiszem újra kell tanulni az Obj-C-t is.

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák