Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Josephine111

    újonc

    válasz Cathfaern #35 üzenetére

    Biztos, hogy jól számoltad a szénhidrátot? Én a kalóriabázisban vezetem, hogy mit eszem és sajnos mindig túllépem a 20 g-ot. Az egyik napra írtad például, hogy 100 g gépsonka, 100g párizsi, 100g paradicsom és 120g káposzta, 20g tökmagolajjal keverve 5 g szénhidrátot tartalmaz. Felvittem a kalóriabázisba és ott ugyanerre 11 g jött ki. :F

  • Josephine111

    újonc

    válasz Cathfaern #972 üzenetére

    "Kalóriabázist nem tudom mennyire megbízható. Alapanyagoknál én az USDA adatbázisát szoktam használni, feldolgozott / késztermékeknél meg a címkét nézem.
    Illetve párizsi és gépsonkában drasztikus különbségek vannak márkákon belül is, nem hogy márkák között. Párizsiból pick-nek vannak 1-2g-os párizsijai, de van 5g-os párizsija is. Más márkában láttam már 15g-ot is. Gépsonka ugyanez. Szóval mindig meg kell nézni a címkét amikor valami újat vesz az ember, illetve a címke mindig pontosabb lesz, mint a netes adatbázisok."

    Nem a húsokkal van a baj, hanem a zöldségekkel. Eddig nem tapasztaltam, hogy a kalóriabázison rosszak lettek volna az értékek, persze tévedés lehet mindenhol.

    Kiírtam a szénhidráttartalmat, amit a kalóriabázis megadott, és megnéztem több oldalon is a zöldségek szénhidráttartalmát, mögé írtam zárójelben (sajnos az USDA oldalt nem ismerem, nem vagyok annyira jó angolból, hogy azt használjam, rámentem az oldalra, de nem találtam meg a kalóriatáblázatot):

    100 g gépsonka 0g,
    100g párizsi 0g,
    100g paradicsom 4g (kalóriagurun 3,8g, marigizel 4g, medimix.hu 4g, fogyas.info 4g)
    120g káposzta 7g, (kalóriagurun, marigizel 6,78 g, medimix 7,2g, fogyas.info 6,78g)
    20g tökmagolajjal 0g

    Tehát a zöldségekből jött össze a 11 gramm.

    Nekem éppen ez a problémám, hogy hiába csak az ajánlott zöldségeket eszem, így is mindig több, mint 20g a napi szénhidrát. 50 fölé nem mentem, de általában 30-40 körül jön ki. Nem tudom, ketózisban vagyok-e, mert nincs tesztem, de a fogyás nem nagyon akar elindulni. :(

  • Josephine111

    újonc

    válasz Galahed #892 üzenetére

    Ez nagyon szép eredmény. Nekem sajnos nem megy ilyen gyorsan a fogyás. :( Két hét alatt 1-2 kg. Azért nem írtam pontosan, mert naponta ingadozik. Megkérdezhetem, hogy mennyi kalóriát vittél be naponta? Sportoltál mellette valamit?

  • Josephine111

    újonc

    válasz Cathfaern #974 üzenetére

    Na ez megint új információ: a szénhidrát tartalmazza a rost súlyát is. Ez nem könnyíti meg a számítást. :(((
    Akkor nem veszem az ajánlott zöldségek szénhidráttartalmát annyira szigorúan, csak azért kérdeztem rá, mert nem értem, mások hogy tudnak olyan fantasztikus eredményeket elérni, nekem meg miért megy ez mindig ilyen lassan.

    A fiam születése óta (két évtizede) szinte folyamatosan fogyókúrázok. :) Többször lefogytam már. Volt, hogy csak 10 kg-ot, de volt, hogy 15-öt, 25-öt, sőt a legtöbb 35 kg volt. Majd szép lassan megint visszajöttek a kilók. Nem szoktam elhagyni magam, csak voltak/vannak stresszesebb időszakok az életemben, és mivel nem dohányzom, sajnos a finomságokkal nyugtatom magam. :(

    Emellett a szervezetem - azt hiszem - totálisan erre rendezkedett be. Tehát, amint lazítok, azonnal raktároz és még a kevés kalóriából is mindig eltesz egy keveset a zsírraktárakba. Ha sokat sportolok, nyáron biciklivel járok munkába, az napi 2-3 óra biciklizés, mellette tornázok, akkor teljesen leáll a fogyás akár hónapokra, hiába eszem 1200-1500 kcal között. Na ilyenkor szoktam feladni. :(

    Most ismét reménykedek, hogy ezzel a számomra eddig ismeretlen módszerrel sikerül lefogyni és meg is tartani a súlyomat. Alig merem leírni, hogy 98 kg-ról indultam, 175 cm magas vagyok. Elméletileg 1690 kcal az alapanyagcsere szintem, és 1550-et lőttem be, hogy annyit fogyasztok naponta, mert már tapasztaltam, hogy nagyon gyorsan raktározni kezdek, ha túlságosan leviszem a kalóriát. Persze, ahogy csökken a súlyom, csökkenteni szoktam a kalóriát is. Sokat dolgozom, főként ülő munka de azért van jövés-menés is. Tornára most nem tudok járni, a biciklit sem tudom télen tekerni, így most csak a szobabicikli van, azon hetente 2-4 órát tekerek, attól függ mennyi időm van.

    Egy nagy előnyét már most érzem ennek az étrendnek. Korábban gyógyszert kellett szednem, mert nagyon gyakran égett a gyomrom. 14 napja azonban elhanyagolhatóvá vált ez a problémám, a gyógyszert teljesen elhagytam. Már ezért megérte! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, hiánypótló, mert elég kevés információt lehet találni a ketogén étrendről a neten. Köszönet érte! Én, aki már gyakorlott fogyókúrázó vagyok nem is értem, hogy eddig miért nem találtam rá erre a módszerre. Most (még) nagyon lelkes vagyok, tartom a diétát becsületesen. Bízom benne, hogy hamarosan jó eredményekről számolhatok be Nektek. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Josephine111

    újonc

    Köszönöm a válaszokat és a lelkesítő szavakat.

    Ahogy kivettem a szavaitokból, kb. 0,5-1 kg fogyás a reális hetente. Azt már én is észrevettem, amikor a férjemmel együtt fogyóztunk, hogy ő gyorsabb ütemben ért el eredményt és egyenletesebben mentek le a kilói. Mi nők, úgy látszik, nehezebben adjuk le a tartalékainkat, ami érthető a szervezet részéről, mert számára fontosabb a "fajfenntartás" :) - sosem tudhatja, hogy mikor kell a tartalék egy születendő gyermeknek. Más fórumokon olvastam, hogy volt olyan, akinél a fogamzásban is problémát okozott a fogyókúra. Úgyhogy saját szervezetemet megértve, elfogadva és tiszteletben tartva, türelemre intem magam. :)

    A szobabiciklin vannak HIT programok. Eddig a kalóriaégetőst választottam elsősorban, de akkor átváltok az intervallumosra és eddig kicsit hanyagoltam, de akkor folytatom a tornát, ami főleg erőnléti gyakorlatokból áll.

    Hát, ahogy írod is, van aki marad egész életére a szénhidrátcsökkentett étrenden, ezen én is elgondolkodtam. Még ugyan nagyon messze van, hogy erről döntenem kell, hiszen egyelőre a fogyás a cél, de ha ez az ára annak, hogy nem kell gyógyszert szednem, akkor lehet, hogy én is inkább ezt választom. :K Rákerestem a neten a szénhidrát és a gyomorégés összefüggésére és találtam egy érdekes cikket, ami kifejezetten erről szól. Akit érdekel, itt találja: https://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/gyomoreges-gerd-rejtett-okai.php

    A Lidl-ben is van, Trend széndhidrát csökkentett kenyér a neve és annak is hihetetlenül kevés a szénhidráttartalma. Vettem belőle, és nagyon finom. A kocsonyához jobb volt, mint a fejes saláta. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Josephine111

    újonc

    Az első hónap letelt. Eddig 3,5 kg ment le a súlyomból napi 1200-1800 kcal bevitel mellett. Sajnos a bevitt zsír mennyisége szinte mindig kevesebb, mint amennyi a diétához elvárt lenne. Segítsetek, mi nem terheli meg a gyomrot és mégis magas a zsírtartalma? Mert ha nagyon zsírosat eszem, azt azért megérzem, bár továbbra sem kell savlekötőt szednem. A zsír mennyiségén még csiszolnom kell. Az eddigi eredménnyel így is elégedett vagyok. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Josephine111

    újonc

    válasz Cathfaern #991 üzenetére

    "Átlagban mennyi zsírt és proteint viszel be egy nap? Próbáld meg azt, hogy amikor zsírosat eszel, akkor amellé csak proteint eszel, és nem, vagy csak nagyon minimális szénhidrátot."

    Csináltam egy összesítést az elmúlt 32 napról. Napi átlag:

    108 g fehérje (27%)
    36 g szénhidrát (12%)
    116 g zsír (61%)

    És persze azt figyelembe kell venni, hogy sajnos a rosttartalom, ahogy korábban is írtad, benne van a szénhidrátban. Igyekszem magas rosttartalmú zöldségeket enni: (retek, káposzta, saláta, paprika, paradicsom).

    Az átlag kalóriabevital 1648, ami kb. 100-zal kevesebb, mint az alapkalória-égetés mértéke.

    Amiket fogyasztottam (a teljesség igénye nélkül): kocsonya, székelykáposzta zsírosabb húsból, szalámik, pörköltek zöldséggel, gombás-sajtos sült hús, tejszín a kávé mellé, tükörtojás olykor sült császárszalonnával, nagyon kevés szénhidrát csökkentett kenyér összesen 2-3 alkalommal, mandulatejből puding édesítővel, mandulatejből kakaó édesítővel.

    Mit javasolsz, mit egyek, amivel csak proteint viszek be?

Új hozzászólás Aktív témák