Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz Cathfaern #37 üzenetére

    De ki találja ki ezeket a számokat, hogy 100g, meg 20g, meg 75%? Ezt valakin tesztelték? Vagy miből állapította meg, és kicsoda, hogy az emberi agynak mire van szüksége?

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Lirion

    addikt

    válasz Cathfaern #37 üzenetére

    Nagyon jó cikket írtál, de ez a napi 20g ch-s szabályozás tényleg pontatlan kissé és alulméretezett is. Az átállás időszakában még oké, 1-2 hétig, de utána nyugodtan fel lehet emelni a ch szintjét 30-50 grammra is, ez egyéntől függ. Több hetes ketó után már úgyse fogsz annyi ch-t megenni, hogy túllépd a limitet, mert egyszerűen nem is fogod kívánni, viszont nem lesz olyan görcsölés sem, hogy ez belefér-e a 20 grammba vagy sem.

    A kajálással is egyrészről túl szigorúra fogtad a leírást, másrészt ellentmondások is vannak. A szeder pl. nem ok, de a mogyoró és a csoki belefér? Ökölszabályként érdemesebb az 5g/100g ch-t szem előtt tartani a 2-3 helyett, így sem áll fenn a veszély a túlzott ch bevitelnek, viszont sokkal változatosabban lehet étkezni.

    A keto-flu tüntetei sem kizárólag a sóhiány miatt alakul ki. A fáradtság, kimerültség pl. nem a sóhiány jelei (ezt nem is tudom, honnan szedted), hanem egyszerűen az alacsony ch miatt a szervezet lemerül. Nem véletlenül van szó az átállási szakaszról, ugyanis a szervezet nem tudja azonnal a ketonokat hatékonyan alkalmazni, ahogy eltűnnek a szénhidrátok. Vannak ritka esetek, amikor igen, de ekkor általában van vmilyen előzménye ennek (pl. aki csak napi 1-2 alkalommal eszik, vagy lassan vált át a ketóra). Amíg pedig a ketonokat nem tudja a szervezet megfelelően felhasználni, addig jelentkeznek a keto-flu tünetek. Egy idő után pedig eltűnik a kellemetlen szag a leheletből és vizeletből is, ami nem azért van, mert nem termel már ketonokat a test, hanem azért, mert rendesen hasznosításra kerülnek.

    Még valami. Azt írtad, hogy a sót leveskockával simán lehet pótolni, de nem emlékszem, a kálium, magnézium és kálciumról ítál-e. Mind a négy nagyon fontos, viszont a magnéziumot nem lehet kegogén étrenddel kajával bevinni, mert semmi olyan kaja nincs, amiben sok magnézium és kevés ch van, így arra muszáj étrendkiegészítőt szedni. Kálcium a legtöbb sajtban van, kálium pedig zöldségben és húsokban van elegendő. A nátriumot pedig te is írtad, leveskocka. :)

Új hozzászólás Aktív témák