Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dingle #1220 üzenetére

    2200 kcal a te méreteidhez szerintem nem túl kevés. Ha fogsz is fogyni, csak lassan. Illetve hát az aktivitásodtól függ nyilván. Nekem 2050 kcal elvileg a nyugalmi kcal igényem (ezt érdemes kiszámolnod, csak úgy hozzávetőleges támpontot ad). 2200 nekem pl elég lenne szinten tartáshoz kb a pihenőnapokon.
    Én a nyugalmi kalóriaigényt céloztam meg napi bevitelnek a fogyáshoz, ez még mindig nem annyira drasztikus, de én csak szálkásodni szeretnék, nem vagyok túlsúlyos. Akik komolyan fogyóznak nem ritka inkább az 1600 kcal környéke, vagy még kevesebb. De ehhez szokni kell a böjtölést és a ketogén étrendet, mert eleinte nem fog menni a napi egy-két evés. Aki már gyakorlott ketós és böjtölős (intermittent fasting), sokan beállnak napi egy evésre, amikor kb 1200 kalóriát eszel meg egyszerre és ebben benne kell lennie minden makrónak és mikrónak ideális esetben.

    Ezt étrendnek semmiképp nem nevezném. Egy kajának elmegy, annak is elég szegényes.
    Ezt akarod enni minden nap?? Nem csoda ha éhes maradsz. Ezek mind kalória sűrű kaják, kis térfogattal.
    Ketónál ugyan éhséged nem nagyon lesz, de a gyomrod az hamar ki fog ürülni.
    A zöldségbevitelen kezdjél el gondolkodni szerintem!
    A makróid rendben vannak - viszont a kajád nagyon-nagyon egysíkú és szegényes.
    A mikrotápanyagokról viszont egy árva szót nem írtál.

    A ketogén étrend nem erről szól. Inkább a sok zöldségről (alacsony szénhidrát tartalmú zöldségek), sok vízről, sok ásványi anyagról (mióta ketózom nagyon sósan eszem mindent), és ezekre jön rá a hús, tejtermék, tojás, hal, zsír, magvak, stb.
    Ha figyelmen kívül hagyod a mikrotápanyagokat, nem jutsz messzire.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dingle #1220 üzenetére

    Meg keress rá sztem Youtube-on a témára, órákat lehet ott eltölteni tanulással és ötletek szerzésével, akár arról hogyan ketózz, akár arról miket egyél.
    Pl Dr Berg egy napja, csak hogy legyen elképzelésed erről az étrendről. (Lehet vitatni a szakmaiságát, viszont nagyon jó receptjei vannak és jó táplálkozási tanácsai.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák