Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psyche

    csendes tag

    válasz Cathfaern #1076 üzenetére

    "Amúgy kókuszolaj helyett (ami finomított olaj) én javaslom inkább a disznózsírt, esetleg vajat (csak utóbbinál figyelni kell, hogy ne égjen)."

    Úgy tudom, hogy a kókuszolaj azért jó mert közepes láncú zsírsavakat tartalmaz és az valamiért jó.

    Miért csak csirke / pulykamell? Ketogén étrend lényege a zsír, teljesen felesleges a legszárazabb húsokat enni csak azért, hogy utána más zsírforrásból pótold a kimaradó mennyiséget. Lehet nyugodtan enni combot (bőrrel együtt!), marhahúst, disznóhúst.

    Lehet, persze. Feltéve ha a disznóval és a marhával nem léped túl a szükséges zsírmennyiséget. Azért azt könnyen össze lehet hozni. Ha meg átléped a daily fat targetet, akkor ehetsz csirkemellett meg pulykamellet :D

    Tejsavófehérje teljesen felesleges, egyél helyette húst (halat, stb.) inkább. Hasonlóan a BCAA / glutamin-ra.

    Viszont ha nem tudod megoldani hogy ennyi húst egyél, a tejsavófehérje praktikus. Sőt. Edzés után kötelező.

    A vitaminos okfejtéseddel kapcsolatban valóban vannak felmerülő kérdések, de én már ezeken nem agyalok. Minden nap beviszek tablettával biztos ami biztos alapon jó sok vitamint, 'oszt ennyi. Nem akarok ezzel szarakodni. Szerintem nem kell ezt a vitaminkérdést túlparázni.

    De aki megbír enni egy zsák zöldséget egy nap, egészségére :)

    Csak elmondom: fél kiló paprikát kellene megenned minden nap, hogy bevigyél 1000 mg C vitamint. Ki képes erre? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák