Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psyche

    csendes tag

    válasz fila #2869 üzenetére

    Itt a gyümölcs szezon. Szőlő, körte, szeder, barack, nemsokára alma is akad a kertbe.
    A gond az, hogy nem bírom megállni, hogy ne egyek ezekből.
    Napi szinten emiatt a szénhidrátom 50-100 gramm is lehet. Egy-két nap hetente megáll 30 g alatt.
    Ebből max 30 gramm nem gyümölcscukor.
    Fehérje 120 gramm körül, zsír meg bőven felette.
    Olvastam, hogy az alkohol káros ketó esetében, ezzel nincs baj, de mi a helyzet a gyümölcscukorral?
    Van káros hatás esetleg?

    A gyümölcsnek jó az íze, és van benne rost (?)

    Ez az egyedüli pozitívum. De aki rendszeresen eszik gyümölcsöt, az bizony el fog hízni. A fruktóz semmire nem jó. Megy a zsírraktárba + feleslegesen emeli a vércukorszintet. Lásd banán. A banán az egyik legrosszabb és legkárosabb gyümölcs (azonkívül, hogy tartalmaz némi vitamint, ami kb nevetségesen kevés)

    Talán a cseresznye egyedül a jó alacsony GI indexxel, de igazából az se mert fruktóz. A fruktóz és az egyszerű cukor: ellenség.

    Az alkohol káros a ketóra, mert elsősorban az alkoholhoz nyúl a szervezet energiafelhasználáshoz és nem zsírhoz. De szinergistaként támogatja a ketózist valamiért, ezt olvastam. Nyilván fél feles vagy negyed feles (nem vagyok jó ezekben a mértékegységekben :D ) töményről beszélhetünk itt és nem borról meg sörrőL, amikben szénhidrát van.

    De az alkohol alapértelmezetten káros. Öl butit, szegényé tesz. Ha buliban vagy, és ketogénezel, akkor csak töményet ihatsz. Pl whisky - zero cola, vodka - zero sprite, ilyenek.

    Meglepő amugy, de low carbon vagy és sört iszol, akkor az nem okoz elhízást, HA BENNE VAGY a makró limitben (egy deci sörben csak kb kb 2,5 gr ch van)

    De ne igyunk sört se, mert az alkohol rossz. :)

    Szerintem fogyáshoz két út van, semmi más:

    A, zsírdús / magas fehérje - zeró szénhidrát (uygebár a ketogén)
    B, szénhidrátszegény (max napi 90 gr), magas fehérje / zéró zsír (low carb)

    + mindkét esetben maradj a kalórialimiten belül (átlagban ez nem több mint 1500 kcal / nap, egy 80 kilos embernek)

    Mind a kettő működik, nálam legalábbis, mindegy melyiket alkalmazom. Jó a ketogén is, jó a low carb is.

    Aztán van mégegy fegyver a fogyáshoz: az aerob. Napi 60 perc séta / bicikli monoton tempóban, folyamatosan. Gyorsitja a fogyást ketogénen és low carbon is egyaránt. De a kaja még mindig fontosabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák