Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    válasz nyisziati #131 üzenetére

    Elég régóta figyelem az USA ténykedését, a motivációikat is megértem, de azt te is tudod hogy egy országot soha nem az elnöke irányít, hanem az elnök mögött álló lobbik. Trump most nekik próbál megfelelni, hogy a rá fordított pénz megtérüljön. Más kérdés hogy az az ember nem normális, + 73 éves , én 40 és 60 év között engednék bárkit is elnöknek. Az ilyen vén idiótáknak semmi vesztenivalója nincsen. Amiket Obama és a kormányzata nagy nehezen jó dolgokat összehozott azt mind szétcseszi. Háborúk fegyveres konfliktusok.
    A háborúnak vannak szabályai, teljesen feleslegesen, de ha már mégis kitalálták akkor azt mindenki tartsa be, vagy töröljék el, az USA csak azért ugrálhat, mert Izrael után neki van a második legfejlettebb hadserege, technikai színvonalon az elsők, elég jól képbe vagyok haditechnikában, így mondhatjuk hogy profik, de az USA hadserege addig sohasem teljesíthet 100%-on ameddig a politikusok ennyire beleszólnak a hadsereg aktuális hadműveleteibe. Gyakorlatilag amit a katonáik kiharcolnak, azt a politikusok rendre lenullázzák. Ha az Amerikai gazdaság és hadsereg Putyin kezében lehetne már rég úsznánk az Amerikai kontinens felé. Szerencse hogy az Oroszok a kőolaj és földgáz kitermelésen, na meg a fegyverbizniszen kívül nem sok mindent gyártanak amiből sok pénzt tudnának kitermelni. De ismét csak azt tudom mondani, hogy nem az átlag amerikaiakkal van problémám, hanem mondjuk az USA-ban élők max 5% problémás tehát a felső irányító szint. Az amerikaiakat a propagandával meg a felfújt hazafisággal (9/11 stb ) nagyon szépen lehet manipulálni, orruknál fogva vezetni, csak náluk
    ez olyan régóta tökélyre van fejlesztve hogy jobban hisznek benne mint a vallásban. Ezért működőképes. Viszont az USA mindent kézben akar tartani és ezért gyakorlatilag semmitől
    sem riadnak vissza ami törvényileg illegális és a szönyeg alá lehet seperni. Obamát mint elnököt, mint embert kifejezetten kedveltem, attól függetlenül hogy nem volt olyan hatalom, támogatás a kezében mint most Trumpnak van.

Új hozzászólás Aktív témák