Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz LLam #94 üzenetére

    Úgy látom egyébként hogy az nem is szempont hogy legyen emögött valós érték, csak kőkeményen az, hogy lehessen kihúzni belőle a dellát.
    A környezetre meg majd én vigyázok. ;]

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • LionW

    tag

    válasz LLam #94 üzenetére

    Az hogy felemlegeted a technológia hátteret már magában nevetséges. Nem azt mondtam hogy a technológia teljesen használhatatlan, zseniális a mögötte lévő technológia, de ebből nem következik hogy a crypto bármivel is jobb lenne mint a fiat.
    Nem azért használjuk a bankkártyát mivel bonyolult SQL adatbázisok, titkosító algoritmusok, és hasonló technikai megoldások vannak mögötte, hanem azért mert jó, megbízható, költséghatákony, biztonságos.
    Ezzel szemben a bitcoin(és a többi crypto) megbízhatatlan, az utalási költségek percek alatt változnak, az árfolyam 20-30 százalékot ingadozik napi szinten, egy sima trójai el tudja lopni a walletedet és lehúzhatja róla az összes coint bármi féle védelmi mechanika nélkül.
    Az utalás sokáig tart, emiatt használhatatlan olyan vásárlásokhoz ahol nincs 20-120 perce az embernek kivárnia egy tranzakciót.

    https://seekingalpha.com/article/4122695-bitcoin-series-2-usage
    Jelenleg a crypto nagyobb forgalmat bonyolít a tőzsdén mint amennyien használják azt a való életben. Már magában ez eléggé nevetséges. És akkor vegyük hozzá azt hogy 1 magyarországnyi energiát éget el, miközben kevesebb tranzakciót bonyolítanak le vele mint a magyar bankok. Fel nem tudom fogni hogy miért istenítik ezt annyira az emberek. Előnye majdnem 0 a fiathoz képest, annyi max hogy anonim, és könnyen lehet tisztára mosni. Emellett viszont van 1 millió hátránya.

Új hozzászólás Aktív témák