Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #45 üzenetére

    érdekes, hogy az oldalra pakolt cuccok ne lennének ergonómikusak. a sidebar is pont ilyen, és elég sikeres. szélesvásznú képernyőn pedig kifejezetten idegesítő, hogy alul-felül telepakolja gombokkal meg állapotsorral meg mindenfélével egy program a kijelzőt, oldalt meg ott a tengernyi hely. ahogy péládul egy dokumentum sem tölti ki általában a képernyő teljes szélességét, de például egy weblap sem szokott kitenni 800-1024 pixelnél többet széltében. a többi meg vagy reklám, vagy pazarlás.
    ha mindent vízszintes sávokban pakolunk a képernyőre, akkor egy idő után lőrésen keresztük kell a tnyleges tartalmat nézni, áttekinthetetlen lesz.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    én szerettem használni. gadgeteket meg akkor is már lehetett bárhova pakolni, de mi értelmük, ha nem látszanak mindig? nem háttérképnek használok időjárásjelentést, hanem hogy bármikor odapillantva lássam az időjárást.

    nekem továbbra sem szimpatikus a ribbon, bár persze jelenleg nem is kell hasznláljam. de azért az vicces volt, hogy a múltkor például hárman együttes erővel nem találtuk meg a korrektúrát hogyan kell használni 07-ben. a végén maradt a szövegszín váltása pirosra :U (tudom, mi vagyunk a hülyék, de nem pont az egyszerű emberekről/-nek szólna ez az újítás?)

    azért az nem lenne nagy kérés, hogy az egész ribbont úgy ahogy van oldalra lehessen tenni szerintem. a tálcát is lehet a képernyő akármelyik széléhez rögzíteni ugye...

    (#63): nem olyan régen volt róla szó az egyik előadásunkon. van (volt) ugye több nyelv a világon, ahol függőleges írás volt. ezek egy része kihalt (leigázták, kiírtották az adott népcsoportot), egy része pedig áttért a vízszintes írásra. ennek akkor az volt az ideológiai háttere, hogy vízszintesen könnyebb olvasni (meg hogy a kisebbség alkalmazkodjon), de később kiderült, hogy nem így van, teljesen jól lehet függőlegesen olvasni, akár gyorsabban is, csak ezt a latinbetűs nyelvek nem igazán támogatják.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz FTeR #70 üzenetére

    hidd el, meg akartam találni, nem nekem kellett, hanem valaki kért segítséget. :)

    moonman: közben szerkesztettem, csak túl gyorsan pörög a topic

Új hozzászólás Aktív témák