Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz kenand #14 üzenetére

    Nem az állatokat kell elzárni, hanem figyelmesebben, ésszel, felelősségteljesen vezetni..

    Ez a közlekedés/gázolás részére igaz, ugyanakkor engem, mint kerttulajdonost, meglehetősen idegesít, hogy kb. kétnaponta szedhetem össze a macskaszart a kertemből úgy, hogy nincs is macskám... :U Szerintem egy normális világban nem kellene, hogy ezzel dolgom legyen. Úgy lenne korrekt, ha a macskatartók birtokon belül tartanák a macskájukat.

    Egyébként meg igenis benn lehet tartani egy macskát a kertedben (pláne ha 2000 nm): olyan kerítés kell, aminek a teteje befelé dől, és nem fog kimászni (Google a barátod). Ha szabályosan vannak ültetve a fák (megfelelő távolság a kerítéstől), akkor azokról sem fog átugrani a szomszédba.
    Jah, hogy az sokba kerül... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz kenand #41 üzenetére

    Nem kutyák, teljesen jó a kerítés, és volt, hogy az ablakból láttam is a gittelő macskát... :(
    Ha rövidre van vágva a fű, általában akkor jönnek, gondolom akkor nem csiklandozza a hátsójukat (de nem kizárólagosan: volt már hosszú fűben is macskaszar (egyébként sztem ránézésre is más, mint a kutyagumi: kisebb is).
    Egyik kertszomszédunknál sincs kutya, illetve most már az egyiknél van, de csak pár hete - a végtermékeket meg már évek óta szedegetem.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ncc1701 #47 üzenetére

    Olyan kerítés, kert nincs, ami egy macskát a telken belül tart.

    Tehát mégis van, lásd az újabb kommented.

    Papíron lehet, h tied a telek, de egy macska "saját" birtoka, amit minden nap körbe járhat, egy kb 5km sugarú kör.

    LOL, szerintem elég sokat fizettem ezért az ingatlanért, hogy ne így legyen. Egyébként meg nem látom a telekkönyvi kivonaton, hogy lenne bármely macskának szorgalmi jog bejegyezve... :U

    Ilyen alapon meg qrva madarak, mert telibefossák a kocsimat. Meg a mocsok levél ősszel leesik

    Jelentős különbség, hogy azoknak nincs gazdájuk.

    Ez van, ha nem tetszik, menj lakásba.

    Fordítva ülsz a lovon: ha nem tudod a kertedben tartani az állataidat, akkor tartsd pórázon, vagy vidd be a lakásba.

    Szerintem talán már egyszer lejátszottuk ezt a vitát (bár lehet nem veled): nem te voltál aki kijelentette, hogy aki bántja a macskádat azt kicsinálod? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ncc1701 #56 üzenetére

    Persze, biztos van valahol tervrajza is, meg stratégiai terve felkarmolva.
    A valóság meg az, hogy a mi kertünkben van a legkevesebb mozgás s környéken, és nyilván rájöttek, hogy ide könnyű gittelni, mert nem kell fél szemmel arra figyelni, hogy mikor jön egy kutya, vagy egy dühös gazda, aki megnézi, hogy mennyire makacs madár az a macska... ;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ncc1701 #58 üzenetére

    Nem nagyon látok a környéken kóbor állatot (pedig nincs is kínai vendéglős a közelben... ;] ). 2-3 macska mászkál a kertben, azokon mind van nyakörv. Kóbor macska is zavarna, ha odaszarna.
    Madár nem nagyon szarik a kertben, mert csak tuják vannak, arra meg nem nagyon szállnak (főleg hogy a szomszéd kertekben sok "normál" fa van).
    Állatkínzást én is elítélem természetesen.
    Ha egyetlen pillanatra az én szemszögemből néznéd a történetet, rájöhetnél hogy tök igazam van. Többek között azért sincs se kutyám, se macskám, se egyéb háziállatom, mert nem kívánok végterméket lapátolni. De mégis muszáj, mert egyesek nem szoktatták alomra a macskáikat, illetve nem tartják kerítésen belül. Milyen alapon kellene nekem más macskájának a szarát lapátolnom? :U

    Ahogy már írtam korábban: a humánus megoldás (amire nekem kellene költenem első körben - már ez is nonszensz, hogy más lükesége miatt én verjem magam költségekbe) az lenne, hogy macskaketrec csapda (humánus elfogás), azzal el az állatorvoshoz, aki chipleolvasóval gazdát beazonosít, rendőrség állatot kiszállít, a tulaj meg fizeti az állatorvos és a rendőrség költségét, valamint nálam eltakarítja a macskaszart vagy fizeti a költségét (plusz az egyéb kár megtérítését: pl. az anyósom medencéje is úgy lyukadt ki, hogy macskakarom által okozott lyuk volt az oldalán). Egyből meg tudná oldani mindenki a macska házon belül tartását (aki meg ragaszkodik az 5 km-es körhöz, az még mindig vehet egy tanyát a város szélén: a macska is csapágyasra hajthatja magát, elütni se fogják - öröm, boldogság... :U ).
    De részemről a témát lezárnám: ez itt erősen off.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák