Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Precorus

    tag

    válasz Pingüino #82 üzenetére

    én pl. Pop Os!-t nézegettem egy darabig, league of legends-hez kellett dx-t frissíteni, mert valamiért nem ment magától. Azért amikor bújod a fórumot hogy mibaja, és két parancsot kell a végén beilleszteni....nyeh.
    Az mondjuk még nagyobb gond, hogy nem létezik rá MS Office. :(((

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Darmol #94 üzenetére

    Egyszer kipróbáltatták még valamikor infomatikaórán, excelben eltűntek a sorok, oszlopok, meg hasonlók.

    Illetve, oké hogy van, tegyük fel hogy ugyan úgy működik, és a konverzió soha senki doksiját nem vágja agyon. Miért kéne nekem megtanulni, és miért nem tud a ms csinálni egy linux-kompatibilis verziót? Macre van, nem lehet túl nehéz :(((

    #97 Pingüino
    Lutrist használtam, illetve ahol volt, ott a steames wine-t.
    Amúgy ment minden játék, amit felraktam, csak a LOL-nál kellett kicsit piszkálódni. (asszem world of tanks, space engineers volt a lol mellett, ezeke mentek lutrisból, vagy steam protonnal)

    Én csak 2007-es MS office-t találtam, a fórumok amúgy mindenhol azzal voltak tele, hogy nem lehet a frissebbet felrakni, főleg az o365-öt nem.

    Én diákként kaptam mindent, ttk-tól windows 7-8-10-em van, tisztaszoftver programból meg az office. Egy fillért nem kellett költenem hogy jogtiszta cuccokat használjak :)

    Én nem ódzkodtam a linuxtól, volt egy félév opensuse ssh/tűzfal/stb egyetemen. A steam tényleg megoldott mindent, lutrissal meg egy esetben volt probléma. Csak ezt emeltem ki, hogy elég menő hogy majdnem minden megy, de azért teljes alternatívának nem lehet nevezni. :R
    Egyelőre. Remélem.

    Off-off: Már nincs fent, nemrég kaptam havertól egy rift cv1-est, kellett a hely a VR játékoknak :DDD

    szerk.: #110 paatrick
    Durva, hogy erről mennyien nem tudnak, mintha kb sehol nem reklámoznák.

    [ Szerkesztve ]

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Pingüino #112 üzenetére

    Nyílván lehet rajta rágózni :)
    Mondanám hogy persze, átlag Jóskának kiváltja, chomium van rá, firefox van rá, ennyi elég is legtöbbször.
    Aztán lehet mondani hogy hogy raksz rá abevjavát? Stb. :R

    Már egy ideje nézem, de ugye leghangosabbak minden esetben az 1-5%. Maradék sosem sír hogy itt-ott milyen baj van, mert egész egyszerűen nem érinti. Így van ez w10 esetében is. Átlagnak bőven megfelel, ez a nyomtatós is elkerült egy rahedli embert.

    Tudnék én is olyat mondani, hogy amikor még teszteltem '18 körül koliban a w10-est, daemon toolst szedtem le az ssl-es hivatalos oldalról. Aztán telepítés közben szépen átrendezte a start menüt, meg lockolt mindent, hogy vissza ne rendezhessem. Anomália, előző 10, következő 10 alkalommal sem jött össze :)

    Vagy volt ilyen, hogy 8.1 helyett 10-est raktam laposra, ahol odd helyett volt hdd, rendszer ssd-n. Na amikor elkezdtem játszani filmet/zenét/akármit, akkor a w10 fogta és leparkolta a lemezt, mert csak. majd egy jó perc is kellett néha, hogy rájöjjön, hogy ja izé, ezt hasznánád? Bocsi bocsi, mindjárt indítom!

    Úgy hogy power management off, levettem a parkoltatást az összes szoftverrel amit találtam, és még mindig csinálta. 7, 8.1 meg nem :F

    Most egy ilyenem van, hogy egyes játékokba ha belépek, pár mp-re elmegy a hang, mintha laggolnék. De helyi lejátszásnál is. Valahol valami megeszi a CPU időt közben, és nem jut át a hang a userhez.

    Viszont még soha egy kékhalált nem tudtam neki okozni(a 8.1-nek sem), illetve ha nem mókoltam mindent, akkor semmi baja sem volt soha. Úgyhogy nem értem amúgy ezt a w8-10 utálatot, mind a kettő egy stabil rendszer, kivéve w10 tesztidőszakban, mikor még nem volt kiadva, néha egyes specific scenariókban, meg van 1-2 fura dolga.
    De amúgy működik, ennyi. Mint írtam, ilyen a linuxszal is van. :C

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz sirály69 #215 üzenetére

    Kicsit körbenéztem, elvileg office 2019 felrakható, több cikket/leírást is találtam, az egyik ez:
    [link]
    Legutóbb úgy tudtam kell valami komponens hozzá amit nem tudnak használni, de akkor ez változott. Ha valaki esetleg kipróbálná(nekem most nincs lehetőségem/időm rá) akkor örülnék ha visszaszólna, hogy megy-e, volt-e vele szívás :R

    Én igazából a 8.1-emet akarom vissza, annak sosem volt semmi fura baja, csak rx 580-nak már nincs rá drivere :(((

    Könyvtár == Old-school Netflix

Új hozzászólás Aktív témák