Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paatrick

    őstag

    válasz Duck663 #23 üzenetére

    Aha én is így voltam vele. Win10 nem kell, legyen akkor Linux. Mindenre van úgyis hasonló program, a kinézet is olyan mint Win7. Linux Mintet úgyis mindenhol javasolják kezdőknek. Aztán mikor rájössz hogy a "hasonló" program baromira nem úgy működik mint windowson, és valami tökegyszerű dolgot is parancssorban kellett volna átállítanom a fórumok szerint, akkor azt mondtam hogy jöhet a Win10. És láss csodát minden ugyanúgy fut mint Win7-en.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Pingüino #82 üzenetére

    Ez kb egy éve volt. Szerintem Tara volt az akkori hivatalos fix. Már pontosan nem emlékszem mi volt az amit parancssorral kellett csinálni, de arra igen hogy mindenhol azt írták a Wine működik Excel 2003-mal. Azt meg se nyikkant. És persze lehet nyomni hogy minek használok 18 éves programot, de mikor az újabbakban az autoszűrő szűrését 3x annyi kattintásból érem el és napi 2 órát nyomogatod akkor nem mindegy mennyit kattintasz közben.
    Win10-re felment a 2003 simán. Felmerült itt a libreoffice is azt is próbáltam, a calc-ban a kimutatás funkció csak a paraméterek után kezdi rajzolni a dolgokat. Munkahelyen valamelyik újabb excelt használtam, ott meg real-time dobálta befelé a sor-oszlop mindent, ami nem mindegy hogyha 2-nél több dolgot akarnál belerakni és látod-e hogy mi van. Szóval amíg valami egyszerű táblázatot kell színezgetni meg összeadni pár számot addig jó, ha többre kell akkor meg szívás.
    Egyesek szerint a GIMP már ugyanolyan mint a Photoshop. Na persze, ha mondjuk GIMP-en tanultál akkor lehet tudod hozni ugyanazt de átállni rá biztos van vagy 3 hónap.

    Ettől függetlenül ha csak netezni meg filmet nézni kéne akkor jó lenne a Linux nekem is.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • paatrick

    őstag

    válasz Pötyi #103 üzenetére

    "Milye van otthon a gyereknek? Hekker/rendszergazda apja által felbarkácsolt LO.

    Miért nem rak fel MSO-t? Hát mert az pénzbe kerül! Az fizetős progi! A LO meg free."

    Az érvelés ott bukik meg hogy iskolának, tanárnak, diáknak ingyenesen (állami támogatott) letölthető az office 365. [link]

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák