Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz Noukoum #164 üzenetére

    Nem értek a fényképezéshez (bár szeretek nagyon fotózni) szóval teljesen laikusként tudom csak mondani amennyi egy hasonló átlagember számára erzekelheto: a pixel 3a reszletgazdagabb, élénkebbek ezzel együtt élethűbbek a színek. Az éjszakai mód egészen klassz, rossz fényviszonyok kozott is képes vaku nélkül értékelhető fotót készíteni.

    Iphone SE-n például fehér orchideák viragszirmainak bordazata alig vehető ki a pixel 3a-n pedig mindez jobban látszik.

    Ettől függetlenül mindezek leginkább akkor látszanak ha az ember belenagyít a képbe - A telefon kijelzőjén eléggé hasonlóan jók a képek bár az látszik hogy fakóbb kicsit az iphone. Meg valahogy szebb a pixellel készült kép kicsit. Nem az ips vs oled miatt, mert a tabletemre e-mailben átküldve is fakóbb valamelyest és első ránézésre is meglehet állapítani hogy melyik kép jobb az pedig a pixellel készült.

    A kettőt egymással közvetlenül összehasonlítva viszonyt jól észrevehető a különbség de ha csak az iphone SE-t nézem akkor teljesen jó az is szerintem nagyon jó képeket csinál.

    Az egészhez hozzátartozik hogy szerintem a pixel kijelzője nagyon gyenge fényerejű - minimum 70%-on vagy inkább 80%-ön látom csak egyáltalán a tartalmat normálisan.. ráadásul ugye még nincs nyár mármint most eléggé borult az idő éppen .. fényképezésnál meg valahogy még sötétebb minden legalábbis annak tűnik és inkább 100 % fenyerovel használom. Ez nagyon nem tetszik benne.

    Az iphone SE nálam 50 % fényerővel tökéletesen jól használható, persze szabadban meg nyáron simán 100% az is amúgy..

    Érdekes módon egyébként hiába nagyobb fényerőn van használva mégis jól bírja akksival a pixel - csak hát a beégés persze félő és tényleg elég fura ez.

    Én azt tudom mondani ennyi idő utan, hogy ha valaki egy nagyon jó fényképezős, totál smooth stock androidos telefont akar akkor ez egy szuper készülék. Nekem eddig az utobbi években az iphone előtt szinte csak Nexus volt de ez sokkal gördülékenyebb mint eddig bármelyik Nexus. Van egy olyan mód ahol az egész telefont szürkévé lehet változtatni tehát hogy nem színes - ez iszonyatosan tetszik és nagyon kellemes a szemnek. pozitív meg hogy android Q - val hasonló gesztus vezérlés jön mint iOS-en: Ez nagyon praktikus és nagyon szeretem jelenleg mert nem kell hiszen nyilakat nyomogatni hanem csak balról-jobbra suhint az ember a böngészőben, stb. ja és tényleg nagyon gyors az egész telefon úgyhogy totál jó .

    Ellene szól számomra jelenleg az amoled kijelző, a gyenge kijelzőfenyerő és a nagy hosszúkás méret (iphone SE után). Illetve az iphone egyszerűbben használható, vagy csak lehet hogy megszoktam az utóbbi másfél évben - annak idején amikor Androidról váltottam akkor pedig az iPhone volt nagyon szokatlan, hogy nincs vissza gomb.

    Bárhogy is szerintem nagyon jó készülék a P3a, a páromnak biztosan megmarad, én pedig még meglátom, hogy megtartom vagy visszaviszem/eladom es marad az iphone SE.

Új hozzászólás Aktív témák