Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #36 üzenetére

    Naszóval...
    Bele-bele olvasgattam a topicba, de lehet pár dolgot kihagytam...

    Szóval warez van, és lesz is. Nem hiszem, hogy a jövőben lesz 100%-os megoldás a warez megszüntetésére. Ezt még a vak is beláthatja.
    Innentől kezdve pedig az lenne a szempont, hogy a tisztességes vásárlókból minél többet szerezzenek, illetve tartsanak meg.
    Ergo, teljesen mind1 mi a helyzet, amíg a vásárlókat szo***ják, addig nem lesz előrelépés.
    Mert a cikkből (is) az derül ki, hogy gyakorlatilag ez a nagy helyzet.
    És amíg ez így van, nemhogy a vásárlói tábort erősítenék, hanem még plusz okot szolgáltatnak a warez mellett. Mert ez gyakorlatilag egy reklám a wareznek.

    Persze, nyilván első körben mindenkinek az a gondolata, hogy akkor védjük meg a műveket a lopástól, másolásvédelem stb... Viszont ez az évek alatt már annyira megbukott, hogy hihetetlen. Nem jött össze, más megoldás kell. Úgymond fel kell venniük a versenyt a warezzal szemben. Ami nyilván mocskosul nehéz, hiszen az ingyenes, könnyen elérhető.
    Fogalmam sincs hogyan - nem is az én tisztem ezt kitalálni - de olyat kéne nyújtani a pénzért, amire a warez megoldások nem képesek.

    Más. Hogy régen a bakelit lemezes korszakban mennyire volt warez azt nemtudom. De a magnókazetta korszakában már igencsak jelen volt a másolás. Pedig internetnek akkor még híre se volt.
    A kétkazettás magnókról meg ne is beszéljünk. Nyilván nem azért lehetett két kazettát egyszerre betenni, hogy egyszerre mindkettőt tudjuk hallgatni. Hanem azért, hogy lehessen copyzni egyikről másikra. 13-14 évesen nekem már 10-15 "válogatás kazettám" volt, amin rádióból felvett kedvencek szerepeltek. És persze hozzá színvonalban illő lejátszón hallgattam :) Nem kellett csúcsminőség, nem is volt rá pénz, így a rádióból felvett tartalom is megfelelő volt.
    Szóval az internet csak a másolatok elterjedésének a sebességét változtatta meg. Mivel a helyzet ugyan ez volt a CD-s korszakban is! A CD-ket is cserélgettünk egymásközt. Haver, rokon, oszt.társ, hetente egyszer biztosan volt valaki akinek volt valami új cucca.
    Emlékszem, egyik nap 10db mp3 CD-t kaptam. Ráment az egész délutánom, mire kiválogattam ami tetszett is.
    Persze, ehhez az is hozzátartozik, hogy az akkori 3,2-es meg 6,4-es vinyókra nem sokminden fért fel! (ezzel arra céloztam, hogy szükségtelen lett volna az internet nyújtotta hatalmas adatmennyiség)

    Na, az meg a másik, hogy az elmúlt 10 évben nem csak az internet terjedt el, hanem az önjelölt sztárocskák is. Showder Klubban mondták meg erre a frankót. Híres akarsz lenni? Menj be a Való Villába, ülj le az asztalhoz és máris sztár lettél! :D
    És ez mocskosul igaz. Ma már éves szinten termeli az ország a meg-giga-überszátrokat. Akik mind ebből akarnak megélni. Csak azt nem veszik észre, hogy ekkor telítődött piacnál már warez nélkül se élnének meg.

    Szóval ez a warez elleni harc ilyen formában - mint ahogy manapság megy - annyira szánalmas és annyira esélytelen... Arról nem is beszélve, amikor heves krokodilkönnyek közepette mondják / írják hogy épp mekkora veszteséget okozott nekik a warez dollárban.
    Persze mindez olyan orbitális hasra ütés, ami minden értelmes alapot nélkülöz.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #121 üzenetére

    Örülök, hogy ennyi mindent sikerült reagálni a kisregényemre : )
    Szerintem (se) a cikkel van gond. Felvázol egy helyzetet. Egy reális helyzetet a témával kapcsolatban. Majd ha javul a helyzet akkor nyilván arról is lesz egy cikk. Szerintem egyik szakmai portálnak se célja, hogy szopatóba küldje az olvasókat. Tehát nyilván nem ajánlgathatják ezt a megoldást (konkrét story-ra gondolok), hogy had szopjon más is. Inkább felhívják a figyelmet a "veszélyekre". Nem azt mondják, hogy warezolj, hanem azt, hogy ez a fajta megoldás szar.
    A többit meg már leírtam korábban.

Új hozzászólás Aktív témák