Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz fairi #26 üzenetére

    azonnali utalás != azonnali bankkártya nélküli fizetés.
    utóbbi technikai megvalósítása még hiányzik.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • fatal`

    titán

    válasz fairi #27 üzenetére

    Jó lenne, ha tényleg mindenhol lenne, de rohadt drága egyelőre.

    Engem a QR kódos azonalli átutalás sem zavarna (bár jelenleg ezt sztem a bankom nem támogatja), régi számlacsomagom van és ingyenes az utalás, összeghatártól függetlenül.

    Bocs, véletlen lett válasz.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz fairi #74 üzenetére

    Államok nem fogják megtagadni a kp-ra váltást. Politikusoknak korrupció hasznos.

    Ez sajnos igaz.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • asdf_

    veterán

    válasz fairi #113 üzenetére

    folyószámlán szabadon nem érdemes százezreket hagyni, pl lekötheted bankom belül, lehet nem hoz sokat, de legalább nem áll a folyószámlán

    Ezt én is így gondoltam, amikor egy külföldi út előtt akartam ezzel bevédeni agy akkor ideiglenesen a számlámon levő, a szokottnál nagyobb összeget, aztán választhattam az egy éves, az egy éves és az egy éves lekötés között. Aztán nem volt időm már utánanézni, hogy az idő előtti feltörés milyen büntetéssel (ha egyaltalán) jár, igy maradt ugy, ahogy volt, lekötetlenül.

    (Egyébként szerintem nem értitek a szarkazmust)

  • Reggie0

    félisten

    válasz fairi #151 üzenetére

    Csak ha vannak suttyo ismerosok is, akiknek bunozo kapcsolataik vannak. Meg kel lvalogatni a baratokat is.

    Erdekes modon en az elmult 5-10 evben napi 0.1-1.5 zsebbenzel maszkalok a varosban es soha sem raboltak ki. Hazeladasnal is a par millanyi kp reszt zsebrevagtam es elsetaltam. Normalisan kell viselkedni, mintha semmi sem torten volna es akkor nem is fog. No meg nem a havanna ltp es kornyeken kell elni. A kocsit se raboljak el alolam minden nap, pedig csak a 4 felni kerekekkel tobb mint fel millio.

    Vannak veszelyes kornyekek, ahol nem tennem meg. De oda penz nelkul se mennek be.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz fairi #161 üzenetére

    Egyetertek, viszont sok elonnyel jar, kockazat meg eleg alacsony. Az, hogy majdnem minden nap lopnak nem szamit, baleset is van minden nap, megis utcara megyunk

  • ceia

    őstag

    válasz fairi #113 üzenetére

    ilyen erőből lakásodat se hagyhatod őrizet nélkül, mert ki tudja, mikorra hazaérsz már üres is
    Azért ez nem ugyanaz. A központban, szomszédokkal körülöttem nehezen törnek be. Kutya is van. A bankkártyás bajhoz meg elég a x@r technika, ami jelenleg még simán megvan. Nem eléggé fejlett sem a rendszer, sem a terminálok. Vagyis előbb akarunk valamit, mint amikor ténylegesen biztonságban megvalósítható lenne. Fejlődnie kéne még, ez egyelőre bóvli színvonal.
    ("pedig megnyomtam.. de itt még nem jelent meg, nyomja meg mégeccer")

    Sajnos nem tartozom azok közé, akik tudják biztosra, hogy x összegre még egy évig nem lesz szükségük. Sosem tudhatom. Ezért sosem kötök le még százezret sem. Úgysem hozna semmit különben, nem éri meg még a lekötés elintézésére szánt időt sem.

    Mindig viszek magammal aprót is, hogy ne legyen gond a pénztárnál.
    Nem veszem ki a teljes jövedelmem, 150 alatt veszek ki havonta.

    ne tölts le minden vackot, és főleg ne warez oldalról. ha nem tudod mi ne kattints rá
    A Google boltjában is hemzsegnek a kártevős appok. De még sosem töltötem le semmit a telómra, mert nem használom rajta a netet. Ki van kapcsolva.
    "steam, ebay, vagy aliexpress"
    nem veszélyesebb mint kp-val aluljáróban, vagy tömegben sétálni
    De. (különben itt nincs aluljáró és tömeg sem - kisváros :DDD )

    kp se 100% biztonságos, pl hamis pénz, vagy zsebtolvaj
    Ezeknek kisebb az esélye, mint a hibának a tranzakcióban.

    100% biztonság a kp-nál sincs meg, életben sehol sincs ilyen. Meg a 100% biztonsághoz te is kellesz. ha hülye vagy semmise véd meg.

    Azért a magamnál hordott kp még mindig biztonságosabb, ugye nem járkálok százezrekkel. De a számlámon milliós nagyságrend van. Ha az online tranzakcióban félremegy valami, az egészet bukhatom. Még nyoma sem marad.
    A 100% biztonságomhoz én megvagyok, mert nem vagyok hülye, hogy kisebb kifizetések miatt és hogy azt modernkedve kártyával csináljam, kockáztassam a teljes megtakarításomat. Az szépen csücsül a számlámon, semmi sem veszélyezteti. És ez a biztonságos.

    De örülnék, ha még az én életemben 100% biztonságossá válna a kártyahasználat és az online banki ügyintézés. Ehhez 100%-os technológia kell, és a banknak garantálnia minden elveszett pénzem azonnali megtérítését. A második számlára utalásnak automatikusnak kell lennie minden hónapban adott összegben, hogy ne kelljen ezt sem online intézni. És a bolti dzsunka ketyeréket le kell váltani high tech terminálokkal, amik atombiztosan és gyorsan működnek. Csak várd ki, amíg lesz rá pénze a boltoknak.. Maradnak az óccó ketyerék.
    Nyomja meg mégeccer a ződet! Nekem itt kiírta, hogy error. Nem baj, nyomja meg mégeccer. Várjon, most van valami.. Jaj, mi az..? Na, most már átment. Pffff..

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák