Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    Hello.
    Múlt héten átköltöztettem a Play Music könyvtáramat a youtube music-ra, mert már annyit basztatott... Próbálgattam egy kicsit, de nem vagyok elégedett.

    Szerintem egyértelműen rosszabbul szól, mint a Play Music. Valahogy kevésbé dinamikus az egész. Egymás után próbálgattam a kettőt, és tényleg hallgató. Ti is halljátok? Chromecast Audio-ról optikán küldöm Marantz PM6006-ra és Audiolab M-One-ra, és én így hallom.

    Többen írjátok, hogy hangosabb... Ezt nem is értem, nekem egyértelműen halkabb a YTM. Megmértem, a különbség olyan 6-7 decibel... a Tidal-hoz képest is halkabb.

    A felhasználói felület, a gyakorlati használat elég távol áll a tökéletestől.

    Androidról küldve Chromecast audio-ra, eltűnik a random play és az ismétlés gombja. Csak amikor cast-olok. Amúgy ott van! A cast-olás gombja rejtett, érintéssel lehet előhozni, ami szintén idegesítő.

    Az iOS app-ból cast-olva van random play-gomb, ott csak az ismétlés hiányzik. És nem lehet jobbra-balra slide-olni a számok között, ahogy eddig lehetetett. az iOS-es alkalmazás nekem több tucatszor fagyott le az elmúlt egy hétben.

    A YTM nem tudja a gapless lejátszást a chromecast-on! Hallgatod a Pink Floyd-ot és 2 mp szünetet tart a számok közti átmenetben. Nem ideális.

    PC-ről, Chrome böngészőből indítva nincs "cast" gomb, amivel egyből tudnám küldeni a Chromecast Audio-ra. Érted, csupa Google termék, és nem kompatibilisek... A Play Music-ban volt. Még a 3rd party Tidal-ban is van. A videós jútyúbon is van. A Youtube Music-on minek?

    Szerintem a zenehallgatás célja, hogy ha otthon vagyunk, akkor kiküldjük hangszóróra, erősítőre... én chromecast audio-val oldottam meg, mert amúgy nagyon jó hangja van,
    És éppen ezért elképesztő, hogy a Google a saját termékével sem kompatibilis... Éveken át tök faszán működtek a dolgok, és elcseszik ezt is.

    És akkor a felhasználói felület: pont olyan, mint a Tidal-é. Ronda, fekete, nagy betűs, nagy képes. Jobbra-balra kell scroll-olni az albumok között. Az LP képe olyan széles, mint a mobil kijelzője, a kislemezek csak fele olyan szélesek... rém praktikus.
    Nem átlátható. A Google Play Music ehhez képest letisztult és átlátható volt.

    Ráböksz a kis pöttyökre, és egy 20-as legördülő menüt találsz... Egyszerűen a program minden része túl bonyolult.

    Mikor elindítod az appot, egy home screen-re visz alapból, ahol van egy csomó, számomra haszontalan dolog, ajánlások, videók, koncertfelvételek, mások playlist-jei...Na, ezek engem egyáltalán nem érdekelnek.
    De a saját zenéim, amiket hallgatnék, nem ott vannak, hanem külön fülön, olyan 3-4 kattintás, mire eljutok hozzájuk. És nem, nem folytatja ott, ahol abbahagytam... roppant idegesítő. A Play Music mindig onnan folytatta, ahol abbahagytam. Amikor megnyitottam, egyből a saját könyvtárban voltam.

    Ja és a migráció: bár a számok többségét jól találta meg, de vannak olyanok, ahol karaoke verziót tett be, meg koncertverziót, amit sosem hallgattam. És pár zene pedig nincs fent egyáltalán. Tehát ez sem tökéletes, pedig a világ legnagyobb cégéről van szó...

    Szóval nem vagyok igazán boldog. De van itt 3500 lájkolt zeném... Ami nehézzé teszi, hogy
    Hogy fizetős szolgáltatásokat elindítunk, majd megszüntetünk, migrálunk, nem passzívan, hanem aktívan kényszerítve a 10-15 millió user-t költözésre, ilyenhez val'szeg még egy másik cégnek sem volt arca korábban.
    Eltelt 20 év, és a google is el-microsoft-osodott, teljesen...
    És már hanyadik dolgot dönti be, amibe belekezdett...

    Ui. és még egy probéma: Én a Youtube-ot már azelőtt használtam, hogy a Google megvette volna. Tehát egy yahoo-s email-cím az alap-fiókom. Azzal töltöttem fel videókat, azzal lájkoltam a videókat az elmúlt ~14 évben. Ez és a gmail-es fiókom talán 2012 környékén lett csak összekapcsolva.
    Természetesen nem lehet olyat, hogy az eredeti youtube-os, yahoo-s, accountom-ba importálja a zenéket a Play-ből, hanem csak a gmail-es fiókba. Szóval ki van ez találva, de nagyon. Persze ilyen problémája lehet, hogy nincs annyira sok embernek...
    Tehát amikor böngészőben használnám, mindig át kell lépnem a másik fiókba, attól függően, hogy zenét vagy videót szeretnék... nonsense.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Schuler888 #38 üzenetére

    persze, küldtem nekik több észrevételt... aztán, hogy mit kezdenek vele, az már más kérdés. Amúgy kerestem a neten, a reddit-en vannak elég hosszú fórumok ezekről a hibákról.

    Amúgy ma újabb dolgot próbáltam, Chromecast nélkül. Rádugtam az Audiolab M-One erősítőre az ájfón 7-est USB-n, mert van az erősítőnek egy olyan funkciója, hogy direktben arról játssza a zenét.
    És érdekes, így nem hallok sem hangerő-különbséget, sem szignifikáns minőségi különbséget a Play Music és a Youtube Music között. Ez viszont azt vetíti tovább, hogy akkor a Chromecast-tal nem kompatibilis valahogy.
    És persze az is benne lehet, hogy az M-One-ban egy elég pöpec DAC van (32 bit / 384 KHz), ami a szarból is szépet csinál (még a régi 128 kbit-es mp3-ak is jól szólnak rajta).
    És az is lehet, hogy az erősítő valahogy normalizálja a hangerőt is USB-s bemenetről. Nem tudom.
    Mindenesetre kicsit frusztrál, hogy az évek óta működő Chromecast Audio-s megoldásom nem működik jól... Kettő is van belőle, a lakás két felén, két erősítővel.

    Ui. a német ebay-en lehet szerezni még Chromecast Audio-t.

    Uui. Az előző hozzászólásból valahogy törlődött egy fél mondatom: szóval van úgy ~3500 zeném a GPM-ben, ami kissé nehézzé teszi, hogy váltsak más szolgáltatóhoz...

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    Érdekességképpen. néztem a like-listámat, és ilyenek vannak rajta.
    nagyszerű találatok... élő verziók (amiket sose hallgattam), feldolgozások, élő szimfonikus feldolgozások, karaoke verziók, amiket biztos, hogy szintén soha nem hallottam.

    A kedvencem a rome wasn't built in a day, ami ráklikkelve valami brutál tuc-tuc, elviselhetetlen diszkó-verzió.
    Mindezt Morcheeba helyett.
    És ez a világ legnagyobb IT-cége, a keresőóriás, aminek biztos nagyon jó algoritmusok állnak a rendelkezésére...

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    És érdekességképpen, még egy.
    Sok-sok éve használom azt, hogy ha hallok valami jó zenét, akkor megguglizom, hogy mi az, klikkelek, belájkolom, stb.

    Na, kb. két napja eltűnt a linkek közül a Play Music. Csak a YTM maradt,és a Spotify meg a Deezer.
    Még egy dolog, amitől kevésbé vagyok boldog...

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    zsír.

    közben most éppen a böngészőből próbálkoztam (music.youtube.com). Bár még mindig nincs cast - gomb...

    Észrevételeim:
    az egyes listákat nem lehet rendezni sorrendben, ahogy a Google Music-ban lehetett, előadó, szám címe, album, de még akár a meghallgatások száma alapján is. Itt nincs cím a listák fölött, és rendezni sem lehet.

    Nem lehet több számot egyszerre kijelölni. A Google Music-ban a shift-et nyomva tartva, sztenderd vindózos módon akármennyi számot ki tudtál jelölni, jobb-klikkre előjött egy menü, akármit lehetett vele csinálni, listához adni, törölni, bármi; de még drag and droppal is be lehetett akár húzni a megfelelő listába.
    Na, ez sincs.

    A scrollozás iszonyat lassú. a kedvelt zenéim lisátjában 3500 dal van, 10 perc leérni az aljára, és közben le-lefagy a Chrome. Mobilon meg se próbáltam...

    napról napra jobban tetszik ez a fos :D

    Azon gondolkoztam, hogy resetelem az egészet, és újra próbálom importálni a zenéket, hátha jobb lesz már a találati arány, de nincs ilyen gomb.... sőt, mivel sok zenét kijelölni sem lehet, így eltüntetni sem tudom őket, csak egyenként. :( SZóval nincs visszaút. Ez úgy tűnik, már ilyen...

    Esetleg van valakinek arra ötlete, hogy hogy lehetne resetelni az egész youtube music-ot? Úgy, hogy ne legyen egy lájkolt zeném és egy playlist-em sem...

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    érdekességképpen, a zenei kínálathoz kapcsolódóan.
    Jimi Hendrix elérhetősége. Balra a YTM, jobbra a GPM.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz vicze #48 üzenetére

    ez engem egyáltalán nem vígasztal... ugyanazon cég két termékéről van szó, és az egyikről akarják a másikra terelni a júzereket. Nem érdekel a licenszelés, oldják meg. Ezt is. 5 évük volt rá.
    Tudom, naiv vagyok.

    Ui. Amúgy 2014 óta használom a GPM-et, és szinte minden fent volt, amit kerestem. Az első pár hónapban még nem volt BEatles, illetve az Eagles hiányzott szinte teljesen (mondjuk azóta is). De amúgy minden más megvolt.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Yoshida #50 üzenetére

    én is jártam így, amikor megvettem a pixel és nexus telefonjaimat, azokhoz is járt volna 3 hónapig ingyen, de hát ugye már előfizető voltam... :)

    Egyébként érthetetlen, hogy miért nem tudta elterjeszteni a Google ezt a szolgáltatást jobban, ha minden telefonon ott volt az app 2012 óta, gyárilag. Illetve, hogy aki pedig használta, és fizetett is érte, miért riasztja el ezzel az új csodával, amit YT music-nak hívnak...

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    aztán olyat láttatok-e már, hogy ott van egy album, de néhány szám, vagy akár a számok többsége nem elérhető, szürke? Ha ráklikkelek, azt mondja, hogy nem lejátszható...

    illetve van olyan, hogy a playlist - ben is ki van szürkézve. Pedig az a szám elérhető amúgy, de a playlist-emben mégis ki van szürkézve.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    engem pedig ilyenekkel bíztat ez a hosszú távon stabil szolgáltatásokat kínáló vállalat...

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Yoshida #59 üzenetére

    ez ilyen. Valami 50 számot tölt be egyszerre egy listából, és baromira lassú. Ha nem a nagy shuffle gombra klikkelsz, akkor mintha nem is az egész listát keverné, hanem csak azt, amit betöltött...
    Rendezni nem lehet. A könyvtárban már megjelent egy A-Z, egy Z-A és egy hozzáadás ideje szerinti sorbarendezési opció, de csak számcímre megy, és pl. a playlist-en belül továbbra sem lehet sorba tenni előadó szerint. És adott betűhöz ugrani is elég macerás, mintha a gugli azt akarná, hogy a keresőt használd mindig....
    Böngészőből cast-olni Chromecast Audio-ra van Google Home-ra még mindig nem lehet.

    A nemzetközi fórumokon szidják is a webes felületet, még jobban, mint az appot.

    Ui. Én amúgy megcsináltam azt, hogy kvázi reseteltem az account-omat, és a 3500 like-olt számomat egyenként ki-lájkoltam. Annyi volt köztük a fals szám (karaoke verzió, stb.), hogy meg kellett ezt tennem.
    Elvoltam vele néhány órát, és a végére már 80%-on pörgött a proci, és több GB RAM-ot evett a kis drága... DE megcsináltam, kézzel. Másodjára már lényegesen jobban sikerült az import szerencsére. De ez a PC-s felület nagyon gáz. ÉS amúgy nekem a fekete fehér sem tetszik. Megértem, hogy egy mobil OLED-kijelzőjén ennek lehet jelentősége, de egy 24 colos PC monitoron miért kell fekete alapon erősen világító fehér betűket néznem, ezt nem értem. Miért nem lehet valami világos, színes. Mint pl. a Google Play Music felülete volt...
    De tudom, megint velem van a baj, hogy túl sokat szeretnék, meg deviáns vagyok. : )

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    Egy update erről a Google Play Music => Youtube Music váltásról.
    Nagyon népszerű a dolog a júzerek körében... ;]

    A rating-je 4,5-ről leesett egy picit... Amíg azok használták, akik önként választották, addig kvázi magas volt. Aztán átkényszerítették a régi user-eket szeptember-október folyamán, akik látták, hogy ez bizony egy fos. :B
    Mára már 2,7 a rating-je.
    Ez aztán egy sikertörténet... :))
    kíváncsi vagyok, mikor szüntetik meg. Illetve, hogy üzletileg ellensúlyoz-e a sok-sok millió potenciális új ügyfél, amit a youtube márkanévtől várnak; cserébe azért, hogy felb*sszák a 20 millió korábbi fizető user-t :U
    De az újaknak is gondolom, jó reklám lesz majd a 2,7-es rating :K

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    Na, hát nekem ma ezt dobta, ennyi volt... :Y :O :(((
    Szóval elmehet a Google a sunyiba...
    Legszívesebben lemondanám, ha nem néznék amúgy Jútyúb videókat is rendszeresen....

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • fokukac

    nagyúr

    na, közben rájöttem, hogy ez a csoda Youtube Music a Chromecast audio-n valószínűleg azért szól ilyen szarul, fátyolosan, mert átkonvertálja az egészet 48 kHz-es mintavételi frekvenciára... Van egy audiolab erősítőm, amiben van DAC is, és kiírja a mintevételi frekit, és normál esetben (usb-n ráugva) 44,1 kHz, mint a CD, de Chromecast audio-ról 48 kHz. Ami semmilyen tekintetben nem egy audio szabvány...
    Tehát átkonvertálja, és lehet, hogy ezért halkabb, és kevésbé dinamikus. Vagy egyszerűen a CCA nem bírja az AAC kódolást.
    Ez azért érdekes, mert simán mobilon nem éreztem minőségbeli különbséget a Google Play Music és a Youtube Music között, de így elég szembeötlő a dolog. Sőt, a Google Music annyira jól szólt, hogy nem igazán éreztem különbséget a között és a Tidal között. Itt viszont erősen érződik.

    Brilliáns, hogy a világ legnagyobb cége, a saját ökoszisztémáján belül ilyenekbe fut bele, és szerintem nem is tudnak róla. Annyira kis hányada a tevékenységüknek, hogy leszarják.

    Az olyan funkcionalitásbeli dolgok, hogy miért tart másodpercekig, hogy betöltsön egy listát görgetéskor, vagy hogy mikor lehet majd rendezni a listáidat előadó, cím, album szerint, hogy megtalálj köztük bármit, vagy mikor lehet több számot kijelölni, és bármit csinálni velük, na, ez már mind csak hab a tortán, szerintem sose fogják ezeket megcsinálni.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák