Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz fatpingvin #8 üzenetére

    Én elég idős vagyok, hogy tudjam mik azok a bővítőkártyák, meg szellemiségben is értem, hogy pozitív csak lehetőségként tekintve is, ha ott vannak a slotok a lapon - még akkor is ha nincsenek kihasználva.

    De ezekkel együtt se sikerült már sztem 15 éve bővítőkártyákat rakni a gépbe érdemben. Egyszerűen a nagyon minimális rétegigényen belül is csak egy még kisebb rétegigény lett az extra kártyák használata az integráció mellett.

    (Most is teleszórtam pl. NVMe SSD-vel a rendszert, tehát simán lehetne még 8-12 lane amit "ki tudnék használni"...de igazából ennek sincs értelme. Csak egyszerűbb volt 3db itthon lévőt bepattintani, mint lecserélni 1 nagyobbra.

    De pl. a kis mindenes szerverben meg 200GE APU, 1db M.2, 1x16+2x1 slot mellett a felesleges x16-ba is SSD került így, az egyik x1-be meg találtam a fiók mélyén egy 1Gbit-es hálókártyát. Ez már kemény bővítés. :D Gondoltam teamingre jó lesz de azóta se állítottam be. :) Ja és így is 2db 3.0-ás x4 SSD fut a "hivatalosan" lane-szegény, M.2-őn papíron is csak x2-őt támogató 200GE-vel. Szóval annyira nem rossz a helyzet szerintem.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák