Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    Van itt egy kis kavar, de nyilván ez egy nagyon rövid kivonat Carmack véleményéből. Az, hogy hány éve fejlesztik... ja, sok, de ez nem egyenlő azzal, hogy hány éve fejlesztenek rá tartalmat. Magát az eszközt, a koncepciót fejlesztik évek óta, minőségi tartalmat esély sem volt még fejleszteni, hiszen a nagy tartalomgyártók nem kapták meg a kész eszközt (tudom, kaptak fejlesztői változatokat), hogy akkor tessék, írjad a játékot ráfele.
    Aztán persze megkapták az eszközt (inkább a fejlesztői változatot), el is kezdték rá írni a játékot, csak közben nyilván szóltak a kiadók, hogy "ezt most nagyon gyorsan kéne srácok, ne próbálgassátok, most kell elkapni a piacot, amíg friss, az idő számít, nem a minőség" //és ez most konkrét tapasztalaton alapuló infó//, aztán szegény fejlesztők innovatívkodhatnak... ha egyszer azért kapják a pénzüket, hogy gyorsan legyen valami, akkor az olyan is lesz.
    A harmadik nehezítő tényező, amivel szembesül(het)tek a fejlesztők, hogy paradox módon pár évet vissza kell lépni a látványvilág terén (pedig a VR ereje pont az álleejtős kinézet), mert bizony nem lesz eszköz, amin elfutna 3A kategóriás tartalom 90Hz-en és 2x1080x1200-as felbontáson. De legalábbis nem fogják megvenni. Szóval egy tartalomfejlesztő csapatnak minden adott, hogy rossz munkát tegyen le az asztalra. Persze, értem én, hogy jó játékmenettel, jó történettel nem kell kimaxolni a grafikát, de ahogy írtam, arra meg nincs (nem volt) idő. Amúgy lehet, hogy már készülnek a rendesen megírt játékok, de vannak, akik okosan kivárják az eszközök fejlődését és összerakatnak a csapatukkal egy ütős tartalmat. Azért a Sony-nál, ahogy többen is írták már, ez sokkal összeszedettebb, persze később is jött ki, mint a Vive vagy az Oculus, de most mégis mindenki azt mondja, hogy játékok terén veri az első kettőt. Pedig az eszköz specifikációi is gyengébbek papíron.
    Szerintem jó lesz ez, kell még pár év, felzárkózik egymáshoz a HW/SW és akkor általános szórakoztató eszköz lesz a VR HMD. Ez szerintem nem fog elhalni, ahhoz túl jó. Kb. olyan, mint a repülés, sokan abban sem hittek, a vonatot túl gyorsnak tartották az emberi szervezet számára... stb.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák