Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Fairplays #37 üzenetére

    Igazából egy játék atmoszférája /grafikailag/ csak részben múlik a motoron.
    A Mafia első része sokáig etalon volt nekem hangulatilag, a második is nagyon szép és elég fullon futott a demo még az én gépemen is. /1920x1080-ban/ A The Witcher is szép még mindig, sőt a tényleg régi Fable is... Sőt anno nekem a Medal of Honor első része is nagyon tetszett, pedig az az akkori gyengébb gépeken is szépen futott, ellenben nagyon jól eltalált volt a képi világ és a játszhatóság közötti összhang. Egy játék hangulata persze attól is függ, ki játszik vele, egészen más érzésekkel játszottam nyilván negyven évesen a Mafiával, mint az akkor 12 éves fiam. De Ő is élvezte és én is....Tehát mindkét korosztály megtalálta benne a maga élvezeti faktorait. /Amúgy teljesen más az ízlésünk, Neki FIFA és TDU, amikkel én gyakorlatilag nem is tudok játszani, nekem Warcraft III és Spellforce esetleg Sacred no meg Fable, Witcher amikkel meg Ő nem játszik soha....
    A mai világban meg egyébként is sokkal fontosabb a skálázhatóság egy játéknál mint anno, eleve a legtöbb gém több platformos, az FPS-ek és az autós játékok mindenképp, másrészt valaha a felbontás növelésén túl legföljebb a 3D be és kikapcsolása esetleg egy-két fény-árnyék effektus volt a különbség, ma fícsörök garmadája kapcsolható ki és be a PC-k közötti különbségek miatt....
    Ha egy régi játékkal ellenben túl későn találkozol, akkor bántó lehet a grafikai elmaradottság, a Diablo nekem erre a legjobb példa, kipróbáltam két-három éve, /addig valahogy kimaradt/ és egyszerűen annyira ronda volt, hogy csak azt láttam, nem tudtam élvezni a játékot...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák